jít naiDNES.cz

Sirup proti kašli, kompot nebo pralinky: Nejhorší výmluvy, když nadýcháte

Když v roce 1998 poslanec Jan Kavan nabořil tři auta a nadýchal, přispěchal s velmi originální výmluvou, když se vymlouval na bolavý zátylek, který si namazal Alpou francovkou. Na lihový bylinný roztok, jehož konzumaci mu prý poradil lékař, se později odvolával i rakovnický zastupitel Radim Suchánek. Hříšníci, kteří sednou za volant pod vlivem, zkoušejí různé výmluvy. Vykrucování nepomohlo ani Dagmar Patrasové (62), která odpolední dvě a půl promile omlouvala zbytkovým alkoholem z předchozího dne.
Lukáš Vltavský Expres.cz
  15:15
1/4

1.Zbytkáč

Zbytkový alkohol dvě a půl promile ve dvě odpoledne? To by musela u dcery vypít vína plný lavor, aby den nato nadýchala podobné hodnoty. Patrasová navíc nejevila známky opilosti, jaké při dvou a půl promile alkoholu v krvi projevuje člověk, který není zvyklý pít. Naopak to svědčí o tom, že si s léty praxe vypěstovala slušnou toleranci.

Známá herečka pochopitelně není jediná, usedání za volant pod vlivem (čehokoli) má v Česku bohužel velkou tradici a situace se rozhodně nelepší, i přes řadu preventivních a represivních akcí policie a dopravních expertů.

Není proto divu, že výmluv a báchorek o tom, jak se alkohol do dechu dostal, je tolik, že by vydaly na knihu.

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:15 28. dubna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  23
 • Haha
  21
 • Tvl
  17
 • Trapas
  14
 • Cože
  13
 • Sladký
  10
Komentáře

Mohlo by vás zajímat