jít naiDNES.cz

Dáda není ztracený případ. Které slavné ženy alkoholičky jí jdou příkladem?

I úspěšné a krásné ženy mohou snadno spadnout až na úplné dno. | foto: Instagram/Facebook

Herečka Dáda Patrasová (62) se kvůli problémům s alkoholem, které odmítá řešit, jeví jako ztracený případ. Ale opravdu je už tak mimo, že by se nemohla vyhrabat z úplného dna? Její kolegyně by jí mohly dodat sílu s démonem bojovat.

Dlouhá léta měla dříve sexy herečka Dáda Patrasová řešit problémy, radosti i strasti alkoholem. Teda alespoň to tak říká její manžel Felix Slováček (76). Dokázala to skrývat, jenže jednou už ta kapka byla poslední, kdy pomyslný pohár přetekl.

„Já o jejím problému mluvím už několik let, deset nebo patnáct. Všichni vidí jenom to, že já jsem ten nejhorší, že se na ni vykašlu. Ale žít s člověkem, který pije, je peklo,“ řekl muzikant deníku Blesk. Bohužel ale nepomohl manželce, aby se šla léčit.

Ta nadále propadala alkoholu a myslela si, že má vše pod kontrolou. Do té doby, než řídila opilá a nabourala jiné auto, tvrdila, že si jen občas dá víno. Ale test na alkohol ukázal opak. Nadýchala 2,5 promile a zadělala si na dost velký problém. Nejen před zákonem, ale přímo před celým národem.

Většina lidí na sociálních sítích ji odsoudila, nechtějí slyšet o nějaké nápravě. Přece jen mohla někoho zabít. Ale naštěstí se tak nestalo. Třeba to ještě není ztracený případ, vždyť i některé její kolegyně z branže byly v podobném maléru jako ona.

Kdo je Dádě hodně podobný, je herečka Eva Holubová (56). Ta deprese léčila pomocí lahve něčeho tvrdšího. Propadala se níž a níž, až málem zničila život nejen sobě, ale i svým dětem. Až si sama řekla, že nechce být za tu, která pro panáka udělá skoro cokoliv.

„Když si třeba sundáte triko, sedíte v hospodě v podprdě, je vám všechno jedno a tvrdíte, že jste na plovárně, z toho vám pak druhý den není moc dobře. Ale děsivější je, když vám to pak někdo vypráví. A vy si s hrůzou uvědomíte, že si to vybavujete. Někdy si naopak nepamatujete vůbec nic a to je úplně nejhorší,“ líčila později, proč se vše rozhodla změnit.

Ale mezi slavnými herečkami nejsou tyto dámy jediné, které si léčily své démony pomocí alkoholu. Patří k nim i sexy herečka Vilma Cibulková (55). Ta si kvůli závislosti proti sobě postavila celou rodinu, která se už nemohla dívat na to, jak se jejich milovaná Vilma upíjí k smrti.

Nakonec v roce 1990 nastoupila do léčebny, kde se podrobila drsným podmínkám léčení. Abstinence jí vydržela do roku 1997, pak ale přišla krátká recidiva. Od té doby už vůbec nepije. I když je to občas pro ni těžké, útěchu v lahvi už ale nechce nikdy hledat.

Podobné problémy měla i herečka Alena Mihulová (53), která se nedokázala smířit se smrtí manžela Karla Kachyni. Zapíjela svůj žal, o práci ani nezavadila, všechno se jí začalo hroutit. Ale i ona v sobě našla tolik síly, aby s tím démonem zatočila.

„Vždy je dobré, když člověk pozná někoho, kdo tou podobnou situací projde. Spousta věcí se nemusí vyřknout a přitom to oba vědí. Psalo mi hodně lidí, povzbuzovali mě, ale taky mi hodně z nich děkovalo, že jsem povzbudila já je. Protože takový problém je v podstatě v každé druhé rodině,“ prozradila v rozhovoru pro iDNES.cz.

Kdyby se pomoci dostalo i Dádě Patrasové, mohla by pochopit, že v tom opravdu není sama a každý problém se dá řešit. Jen musí chtít. Další známé ženy jsou toho zářným příkladem.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:01 pondělí 20. května 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  51
 • Trapas
  14
 • Cože
  11
 • Tvl
  11
 • Haha
  10
 • Sladký
  10
Komentáře

Mohlo by vás zajímat