Zadlužený feťák? David Š. má značkové oblečení a postavu jako z fitka, vraždil pro pár tisíc

Rozdíl mezi nimi bije do očí. Když ke včerejšímu soudnímu stání dorazil Ivan H., který je v případu vraždy pumpařky Jany obžalován z loupeže, skvěle pasoval do role narkomana schopného pro pár tisíc udělat skoro cokoliv. Pak ale přišel David Š., který má být právě tím, kdo vraždil. A rozhodně nepůsobil jako někdo, kdo by měl důvod pro deset tisíc korun a dva kartony cigaret riskovat život za katrem. V čem se oba zločinci tak zásadně liší?
Štěpán Karlesz   16:06
1/6

Narkoman a fitkař

Od začátku se mluví o tom, že byli oba útočníci uživateli tvrdých drog. V případě Ivana H. není důvod pochybovat, o jeho drogové závislosti promluvili kamarádi i sousedé. Muž obviněný z loupeže na první pohled skutečně působil jako narkoman i u soudu, dorazil k němu odevzdaně a se svěšenou hlavou.

Naproti tomu David Š., údajný vrah pumpařky Jany, jako drogový závislák příliš nevypadá, naopak. Při pohledu na jeho postavu se zdá, že více času tráví spíš v posilovně než ve feťáckém doupěti. 

Kromě toho byl při odchodu od Okresního soudu v Mělníku dost akční, odcházel se vztyčenou hlavou, vykřikoval, že jeho obvinění je holý nesmysl, a přirovnal se k nejslavnějšímu českému vězni Jiřímu Kajínkovi.

Ani zdaleka nepůsobil jako někdo, kdo by po několika dnech v cele předběžného zadržení trpěl abstinenčními příznaky.

David Š je podezřelý z vraždy pumpařky Jany.

David Š je podezřelý z vraždy pumpařky Jany.

Jeho známí navíc mluví o všem možném, třeba o jeho problémech se zákonem, závislost na drogách ale nezmiňuje nikdo. Matka jeho přítelkyně se nechala slyšet, že jí jako uživatel tvrdých drog nikdy nepřipadal.

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:06 18. května 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  173
 • Tvl
  58
 • Haha
  34
 • Cože
  32
 • Super
  27
 • Sladký
  26
Komentáře

Mohlo by vás zajímat