Zadlužený feťák? David Š. má značkové oblečení a postavu jako z fitka, vraždil pro pár tisíc
Štěpán Karlesz   16:06
2/6

Dluhy

Druhou věcí, která se v souvislosti s oběma pachateli pořád zmiňuje, jsou dluhy. Ty podle mnohých mají být i motivem hrůzného mordu. Alespoň podle dostupných informací se ovšem nezdá, že by dluhy obou mužů byly tak závratné, že by kvůli nim museli zabíjet.

V úterý sice úplně jiný soud projednával osobu Ivana H. kvůli nezaplacení peněz, částka byla ovšem řádově jen v tisícovkách korun. Je ale samozřejmě pravděpodobné, že jako narkoman nasekal obviněný muž i další dluhy.

Ivana H. okolí popisuje jako hodného chlapce, který se zapletl s drogami.

Ivana H. okolí popisuje jako hodného chlapce, který se zapletl s drogami.

Co se týče Davida Š., ten měl být už delší dobu nezaměstnaný a s partnerkou loni v létě dokonce skončili na ulici. Nezdá se ovšem, že by údajný vrah zrovna živořil. S přítelkyní se nastěhovali nejprve do autokempu ve Veltrusích, kde si pronajali chatku a Davidův otec jim pomáhal s nájmem, a následně pak do rekreačního areálu ve Vojkovicích. Měli si s sebou vozit i vlastní nábytek. 

Bez povšimnutí nelze nechat ani to, že si mohl dvaatřicetiletý muž dovolit odmítnout práci v řeznictví s tím, že se mu nabízený plat zdál příliš malý.

Soud na oba obžalované uvalil vazbu.

Soud na oba obžalované uvalil vazbu.

Dluhy v souvislosti s osobou vraha Davida Š. zmínila matka jeho těhotné přítelkyně, prý je nasekal právě na nájmu. I v jeho případě šlo ovšem jen o pár tisíc korun.

Komentáře