Lupiče z benzínky prozradila DNA. Navíc se o přepadení zmínil v hospodě

Podezřelého lupiče z pumpy Ivana H. prozradila DNA. | foto: koláž expres

Lupiče Ivana H., který byl doposud podezřelý z krádeže na čerpací stanici v Nelahozevsi, usvědčila jeho DNA, která se shodovala s tou, kterou policisté odebrali na benzínové pumpě. Navíc ho prozradili svědci z hospody, jimž se Ivan H. s přepadením pumpy svěřil. David Š., který je podezřelý z vraždy pumpařky, stále trvá na své nevině.

Policie pokročila v případu vraždy pumpařky Jany Š. (†58). Nyní je totiž jisté, že Ivan H., jenž byl podezřelý z krádeže, byl skutečně jedním z pachatelů hrůzného činu. Prozradila ho DNA, která se shodovala se vzorkem, který policie odebrala na benzínové pumpě.

Na základě dalších šetření a výslechů dalších svědků jsme se v pondělí utvrdili v tom, že jsme na správné stopě, okolo 16. hodiny jsme si byli na 110 procent jistí,“ řekl vedoucí odboru obecné kriminality středočeské policie Aleš Pavlík. V pondělí odpoledne policisté dostali srovnání nalezené DNA na pumpě a DNA komplice Ivana H.

Kde se DNA Ivana H. na pumpě vzala? Když kradl kartony cigaret, měla mu podjet noha na vystřelené nábojnici, a tak se rukou opřel o pult. 

Ivana H. přichází k soudu.

Podezřelého lupiče z pumpy Ivana H. prozradila DNA.

Promluvili svědci z hospody

Navíc se Ivan H. o přepadení benzínky měl zmínit v hospodě a stěžovat si, že z uloupených deseti tisíc korun dostal jen tisícikorunu a k tomu cigarety ve stejné hodnotě.

Právě na základě výpovědi svědků si policisté podezřelého Ivana H. pozvali poprvé. Když přišly výsledky DNA testů, došlo na zatýkání. Ivan H. s policií spolupracoval a od začátku vypovídal. Řekl, že benzínku s ním přepadl David Š., který měl střílet. 

Poté Ivan H. výpověď odvolal s tím, že u sebe neměl advokáta. Před soudem už ale zase vypovídal, zřejmě když se dozvěděl, že ho prozradila DNA. „Svědčí proti němu analýza DNA a rychle pochopil, že bude mít problém a bude lepší spolupracovat,“ říká zdroj MF DNES.

Ivan H. prý od začátku spoléhá na to, že by v případě spolupráce s policií mohl dostat nižší trest. Nyní je obviněn z loupeže a hrozí mu až deset let vězení.

Oproti tomu David Š. je obviněný z vraždy, za což mu hrozí až 25 let vězení, případně doživotí. Na rozdíl od svého komplice tvrdí, že je nevinný a že na čerpací stanici vůbec nebyl. Pro Blesk.cz uvedl, že se cítí jako Jiří Kajínek.

David Š je podezřelý z vraždy pumpařky Jany.

David Š je podezřelý z vraždy pumpařky Jany.

Pumpařka Jana Š. byla zavražděna 3. prosince 2018 v půl třetí ráno. Zrovna myla venkovní stojany, když se lupiči objevili. Žena za sebou nestačila zamknout vstupní dveře, a tak útočníci vběhli dovnitř. Přestože se snažila ukrýt v zadní místnosti, vrah vystřelil a zasáhl ji skrz dveře. Jeho komplic ukradl z pumpy kartony cigaret a do čtyřiceti vteřin oba dva utekli.

Fotogalerie

Komentáře