Zadlužený feťák? David Š. má značkové oblečení a postavu jako z fitka, vraždil pro pár tisíc
Štěpán Karlesz   16:06
4/6

Grázl a milý chlapec

Oba muži, kteří ruku v ruce spáchali odporný zločin a zničili si tím život, se snad ani nemohou více lišit. Podle svědectví svých známých byli značně odlišní i povahově.

Ivanovi H. sice drogová závislost přinesla řadu problémů, okolí ho ovšem popisuje jako relativně hodného a milého chlapce. Nikdo ze sousedů či známých, kteří o něm promluvili v médiích, se nezmínil, že by měl mít v minulosti problémy se zákonem. „Je to víceméně hodný člověk, hlavně na ženy. Pořád nedokážu pochopit, že se stalo to, co se stalo,“ řekla třeba TN.cz žena, která ho zná od dětství.

To David Š. je podle všeho grázl každým coulem. Už v roce 2008 dostal tři roky vězení za vykrádání aut, za dalších pět let ho oplétačky se zákonem ze stejného důvodu potkaly znovu. Podle jedné ze sousedek byl údajný vrah známou firmou a sklony ke kriminalitě měl v rodině. Ve vězení si několik let pobyl i jeho otec a také bratr měl problémy se zákonem.

David Š. u soudu

David Š. u soudu

Není zatím známo, zda se někdy David Š. zapletl do násilné trestné činnosti, ovšem od vykrádání aut je to k chladnokrevné vraždě pořádný skok.

Komentáře