jít naiDNES.cz

Generála Milana Jakubů (†49), kterého zabil řidič mustangu, pohřbí s vojenskými poctami

Při sobotní nehodě u Špindlerova Mlýna zemřel zástupce ředitele Vojenského zpravodajství Milan Jakubů (†49). Brigádní generál Armády České republiky zahynul poté, co se jeho vůz čelně střetl se sportovním vozem Ford Mustang. Jeho řidič nezvládl řízení a v zatáčce vyjel ze zatáčky a narazil do vozu Milana Jakubů.

Řidičem Škody Rapid, který v sobotu zahynul u Špindlerova Mlýna po střetu se sportovním vozem Ford Mustang, byl vysoký představitel české armády, brigádní generál Milan Jakubů. ČTK informaci potvrdila mluvčí Vojenského zpravodajství Alžběta Riethofová.

„Milan Jakubů celý svůj profesní život zasvětil bezpečnosti naší země a našich občanů. Je tragickou ironií osudu, že jeho život skončil právě tímto způsobem,“ řekl ředitel Vojenského zpravodajství brigádní generál Jan Beroun.

Někteří svědci nehody uvedli, že řidič mustangu na silnici závodil s jiným sporťákem. Mustang amatérského závodníka Vojtěcha Ch. (30) v zatáčce vyjel do protisměru, kde se střetl se škodovkou, tu řídil právě Milan Jakubů.

Zástupce ředitele Vojenského zpravodajství při tragické nehodě zemřel, jeho sedmačtyřicetiletou spolujezdkyni záchranáři převezli vrtulníkem s těžkým zraněním do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Řidič a dvanáctileté dítě z mustangu skončili s lehkými zraněními v nemocnici ve Vrchlabí.

Poslední rozloučení s Milanem Jakubů se podle informací televize Nova uskuteční pravděpodobně v pátek. Pohřbu s veškerými vojenskými poctami včetně salv nebo přeletu stíhaček se zúčastní špičky Armády České republiky.  

Ano, bohužel jsem to auto řídil. Jsem ještě v nemocnici. Všechno řešíme s policií. Spekulace, že oranžový mustang byl před červeným, jsou nesmysl, protože oranžový byl celou dobu za červeným. Na internetu se objevily různé spekulace a opravdu nemá smysl se jimi zabývat. Jsou to lidé, kteří k tomu nemají co říci,“ sdělil TN.cz řidič mustangu, amatérský závodník Vojtěch Ch., který zarytě odmítá, že by na silnici jel příliš rychle, nebo dokonce závodil... 

Případ je nyní v rukou vyšetřovatelů, kteří musí nalézt viníka tragédie. Pokud se ukáže, že je jím právě Vojtěch Ch., za těžké ublížení na zdraví a usmrcení z nedbalosti mu hrozí až šest let vězení.

Fotogalerie

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Hra o 80 tisíc: kolik peněz navíc mohou rodiče získat a jak to udělat

Rodičovský příspěvek se od ledna zvýší ze současných 220 tisíc korun až na celkových 300 tisíc. MF DNES přináší návod –...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Komentáře