jít naiDNES.cz

Řidič mustangu smetl generála Milana Jakubů, zástupce ředitele Vojenského zpravodajství

Bezohledná jízda dvou řidičů vozů Ford Mustang, při níž v sobotu odpoledne došlo k tragické autonehodě, má smutné rozuzlení. Ve Škodě Rapid seděl jeden z nejvyšších představitelů české armády, devětačtyřicetiletý zástupce ředitele Vojenského zpravodajství Milan Jakubů, jenž na místě zemřel.

Svůj život zasvětil bezpečnosti své vlasti, které sloužil, život mu vzal řidič, jenž si podle svědků závodil v nadupaném sporťáku.

Během tragické autonehody u Špindlerova Mlýna za volantem vozu Škoda Rapid zemřel zástupce ředitele Vojenského zpravodajství brigádní generál Milan Jakubů.

„S velikou lítostí oznamujeme, že v sobotu 21. září při automobilové nehodě u Špindlerova Mlýna tragicky zemřel jeden ze zástupců ředitele Vojenského zpravodajství, brigádní generál Milan Jakubů. Pro celé Vojenské zpravodajství a bezpečnostní komunitu jde o velikou ztrátu kolegy, který vedle vysokých profesionálních kvalit byl především slušným a čestným člověkem,“ potvrdila pro TV Nova mluvčí Vojenského zpravodajství Alžběta Riethofová.

Ke smrti svého zástupce se vyjádřil i ředitel Vojenského zpravodajství Jan Beroun, který se pozastavil nad ironií osudu.

„Milan Jakubů celý svůj profesní život zasvětil bezpečnosti naší země a našich občanů. Je tragickou ironií osudu, že jeho život skončil právě tímto způsobem,“ sdělil Beroun.

Milan Jakubů

K nehodě se vyjádřil i řidič inkriminovaného vozu, jenž skončil v péči lékařů se zraněnou nohou. Ačkoliv očití svědci tvrdí, že v nepřehledném úseku měl jet až 150kilometrovou rychlostí, ve které se navzájem s řidičem druhého vozu měli předjíždět, on tvrdí, že nic takového se nestalo.

„My jsme nezávodili, nedocházelo tam k předjíždění. Byli jsme za sebou, vezl jsem syna řidiče toho červeného vozu,“ tvrdí Vojtěch Ch.

Případ je nyní v rukou vyšetřovatelů, kteří musí nalézt viníka tragédie. Pokud se ukáže, že je jím právě Vojtěch Ch., za těžké ublížení na zdraví a usmrcení z nedbalosti mu hrozí až šest let vězení.

Fotogalerie

Premium

Ekologický experiment, který nevyšel. Billa ruší papírové tašky

V posledních letech velké obchodní řetězce jeden po druhém zpoplatňovaly, později i rušily igelitové tašky, které...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...

Komentáře
Vezmeme vás na titulní stranu
Pondělí 21. října 2019, svátek má Brigita
EXPRES

  • Zprávy
  • Celebrity
  • Černá kronika
  • Jen pro muže
  • Virál
  • Sport
  • Video
  • Telebrity
  • jít naiDNES.cz