Pátek 31. května 2024, svátek má Kamila
 • Premium

  Získejte všechny články mimořádně
  jen za 49 Kč/3 měsíce

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Hluk a otravní fanoušci. Ivana Gottová odložila stěhování do nového domova, muzeum se zase oddaluje

  Novou vilu, ze které měla Ivana Gottová upřímnou radost, protože věřila, že v ní spolu s dcerami najde po odchodu.

  Když si Ivana Gottová v tichosti před pár měsíci koupila prostřednictvím své firmy Karel Gott Agency novou luxusní vilu Malbec na pražské Císařce za astronomických 68 milionů korun, bylo takřka jasné, že právě zde najde spolu se svými dcerami Charlotte (17) a Nelly (15) svůj nový vytoužený domov.

  Ostatně nedlouho předtím mnohé šokovala sdělením, že z Bertramky, tedy z milovaného a nedotknutelného domova svého zesnulého manžela Karla Gotta, hodlá udělat muzeum a otevřít ho široké veřejnosti, aby fanoušci měli možnost vidět na vlastní oči, v jakém křesle Mistr nejraději četl nebo jak vypadala postel, do které v noci uléhal ke spaní i radovánkám...

  Z Bertramky bude muzeum, tudíž se musí přestěhovat

  A zatímco o správnosti exhibovat Mistrovo soukromí se dá vést nekonečný spor, Ivana, v jejíchž rukou je lidsky i legálně Karlův odkaz, má o tomto kroku naprosto jasno, což je zásadní.

  „Rozhodla jsem se spolu se svými dcerami, že u příležitosti Karlových nedožitých 85. narozenin a pátého výročí jeho odchodu zpřístupníme náš dům v ulici Nad Bertramkou. Věříme, že Villa Gott se stane místem pro vás, kteří jste ho milovali a nezapomněli na něj,“ uvedla na sociální síti Ivana, která je přesvědčena, že by Karel, který nazýval Bertramku domovem od roku 1974 až do své smrti, měl z vlastního muzea radost.

  Sama zřejmě cítila, že nadešel čas pro velkou životní změnu, a spolu s dcerami už nechtěla žít v domě, který po odchodu svého pána působil jako mauzoleum. Zřejmě zatoužila po novém životě a začátku a hlavně bydlení, které by nepřetékalo Karlovým odkazem a všemi jeho starožitnostmi a artefakty, které v životě nasbíral. Zkrátka chtěla něco, kde by se mohla zařídit podle svého citu a vkusu.

  Na rušném místě uprostřed zástavby by nenašla klid

  A tím měla být právě nová vila na Císařce, která ale stále není dokončena. Jenže s každým ubíhajícím měsícem začíná být čím dál tím víc jasné, že právě sem se nakonec Ivana s rodinou zřejmě nepřestěhuje, nejspíš ji využije jako sídlo své firmy nebo ji pronajme.

  Od té doby, kdy vyšlo veřejně najevo, kde přesně luxusní vila stojí, k ní totiž začali dychtiví fanoušci pořádat ve velkém nájezdy, aby si ji prohlédli a na památku vyfotili. A to je přesný opak klidu a soukromí, které si Ivana tolik přeje. Není proto divu, že je vzteky bez sebe, že se jí všechny plány hroutí pod rukama. I třeba proto, že se ukázalo, že vila nemá ty správné dispozice k tomu, aby v ní s dcerami našla anonymitu a klid.

  Dům se totiž nachází v husté zástavbě, kde stojí jedna vila vedle druhé a majitelé si mohou sousedsky nahlížet přímo do talíře. A co víc. Dům se nachází v těsné blízkosti vytíženého rugbyového a tenisového hřiště, navíc je do prosklené vily ve tvaru kostky vidět ze všech stran. A to by pro ženu, která si potrpí na své soukromí, bylo vskutku hororové žití.

  Je totiž zvyklá na Bertramku, která působí jako nedobytný hrad, ve kterém měla s rodinou absolutní klid, ticho a bezpečí. A rozhodně jí nikdo neviděl za okna.

  Jenže rozhodnutí, že z Bertramky bude muzeum, již padlo a nelze vzít zpět. A i když to zvenčí nevypadá, protože kolem domu dosud nepanuje žádný stavební ruch, začaly již první kroky k jeho přetvoření.

  Gottová se totiž obrátila na katastr nemovitostí, protože náhledem zjistila, že skutečný stav domu a pozemku Nad Bertramkou zřejmě neodpovídá zakreslení v katastrální mapě, což by mohl být problém, protože to může otevření muzea nejspíš nepříjemně posunout.

  Fotogalerie