jít naiDNES.cz

„Nezávodil jsem! Ale je mi to líto,“ vzkázal řidič mustangu ze Špindlerova Mlýna

Nezávodil jsem, brání se řidič mustangu. U Špindlerova Mlýna naboural protijedoucí rapid, přičemž zabil řidiče a vážně zranil spolujezdkyni. | foto: Hasiči města Špindlerův mlýn

Sedl do vysněného auta a závodil s vlastním otcem. Podle očitých svědků měl jet amatérský závodník Vojtěch Ch. v mustangu úzkými silnicemi v okolí Špindlerova Mlýna rychlostí 150 km/h a ohrožovat všechny okolo, než způsobil nehodu, při níž zemřel řidič rapidu a jeho spolujezdkyně skončila s vážným zraněním v nemocnici. On sám ale tvrdí něco jiného. „My jsme nezávodili, nedocházelo tam k předjíždění,“ odmítá.

Na první pohled vše vypadá jednoznačně. Třicetiletý Vojtěch Ch. se v oranžovém mustangu honil se svým otcem v druhém voze stejné značky. Podle očitých svědků se úzkými a klikatými silnicemi předháněli v rychlosti kolem 150 km/h, což pak vyústilo ve smrtelnou nehodu.

Vojtěch Ch. mustangem naboural do protijedoucí Škody Rapid. Její řidič na místě zemřel, spolujezdkyně byla s vážnými zraněními převezena do nemocnice. Sám řidič mustangu však utrpěl jen zranění kolene.

Podle něj ale vše bylo jinak, než jak popisují svědci. Vojtěcha Ch. kontaktoval server TN.cz, kterému sice potvrdil, že luxusní sporťák řídil, vyvrátil ale, že by v něm závodil.

„Bohužel jsem to auto řídil. Jsem ještě v nemocnici. Všechno řešíme s policií. Spekulace, že oranžový mustang byl před červeným, jsou nesmysl, protože oranžový byl celou dobu za červeným. Na internetu se objevily různé spekulace a opravdu nemá smysl se jimi zabývat. Jsou to lidé, kteří k tomu nemají co říci,“ řekl Vojtěch Ch.

Takto dopadl Mustang, ve kterém měl sedět Vojta Ch.

Takto dopadl mustang, ve kterém měl sedět Vojta Ch.

„My jsme nezávodili, nedocházelo tam k předjíždění. Byli jsme za sebou, vezl jsem syna řidiče toho červeného vozu,“ dodal vzápětí.

Zasiči a záchranáři měli plné ruce práce.

Hasiči a záchranáři měli plné ruce práce.

I přes to, že podle něj nehodu nezpůsobil svou bezohledností, však celé situace lituje. Rád by se prý spojil s rodinou posádky rapidu.

„Ta věc se neměla stát. Příbuzným bych chtěl vyjádřit upřímnou soustrast. Mrzí mě to, chtěl bych být té rodině co nejvíc nápomocen. Protože je to neodpustitelné,“ prohlásil třicetiletý amatérský závodník.

Sraz sportovních vozů skončil tragédií. Řidič Fordu Mustang vjel do protisměru...

Sraz sportovních vozů skončil tragédií. Řidič Fordu Mustang vjel do protisměru a srazil se s protijedoucím vozem.

Podle prvotních informací bude Vojtěchovi Ch. nyní za těžké ublížení na zdraví a usmrcení z nedbalosti hrozit až šest let vězení. Policejní mluvčí Ivana Ježková ale zatím odmítla sdělit, zda bude skutečně trestnímu stíhání vystaven. Zatím totiž probíhá znalecké zkoumání.

Fotogalerie

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

Koučem hokejistek v Americe. Klení povoleno, vztahy přísně zakázány

Kluka z Ostravy očaroval New York, kde natrefil na pozoruhodnou práci. Ivo Mocek koučuje tým Metropolitan Riveters v...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat