Měsíc mě v Lidlu neuvidíte, hlásí Čunek. Za vše může hloupá Evropa

Jiří Čunek v Lidlu nakupovat nebude. | foto: Koláž Expresu

Jiřího Čunka v příštím měsíci nakupovat v Lidlu neuvidíte. Zkušeného politika totiž pořádně rozhněval skandál okolo vymazaných křížů z kopulí řeckých kostelů zdobícících ostrov Santorini. Expresu Čunek mimo jiné prozradil to, za jakých okolností by byl ochoten do německého obchodního řetězce znovu zavítat.

Jiří Čunek, coby křesťan a člen KDU-ČSL, musel jistě nechápavě koukat na leták z dílny Lidl. Obchodní řetězec vyretušoval fotografie z romantického řeckého ostrova Santorini. Kostelům, které jsou mnohými považovány za architektonický skvost, Lidl vymazal kříže.Jiří Čunek Expresu prozradil, že bojkot vidí jako jedinou možnou cestu, jak německé společnosti ukázat, že podobná aféra se nesmí už nikdy opakovat.

„Jedinou cestou je, aby křesťané na měsíc přestali nakupovat v Lidlu,“ sdělil Expresu lidovec Jiří Čunek. „Jde o to, aby společnost pocítila, co udělala,“ dodává bývalý vsetínský starosta.

Čunek ale z celého problému viní benevolentní Evropu. Stát se to jinde, bylo by prý zle.

„Všichni dodavatelé a i tyto řetězce dobře vědí, že v Evropě si mohou dovolit, co chtějí. Ta je totiž tak hloupá, že jim vše odpustí,“ míní Čunek.

„Kdyby se to stalo naopak, tak by okamžitě přestali podnikat. Příslušný stát by jim to zamezil,“ vysvětluje dále Expresu bývalý šéf lidovců.

V Lidlu už Čunka nějakou dobu neuvidí. Společně se svou ženou totiž chystá měsíční bojkot, který radí i všem ostatním křesťanům. Co by ho ale do jedné z prodejen přilákalo zpět?

„Přesvědčila by mne veřejná omluva Lidlu,“ má jasno Čunek.

Jiřího Čunka v Lidlu dlouho neuvidíme.

Jiřího Čunka v Lidlu dlouho neuvidíme.

Před Jiřím Čunkem se už na téma vymazaných křížů vyjádřilo několik jiných politiků. Marian Jurečka jako první vyzval k bojkotu, Pavel Bělobrádek zase kostely bez křížů přirovnal k masturbaci.

Německé společnosti ale hrozí i pořádný malér. Nikolaos Zorzos, starosta města Santorini, se Expresu svěřil, že zvažuje podání žaloby.

Fotogalerie
Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:12 3. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  75
 • Trapas
  14
 • Haha
  12
 • Cože
  8
 • Sladký
  6
 • Tvl
  6


Komentáře

Expres.cz