Kříže z kostelů vymazat, islámské půlměsíce nechat! Takhle to dělá Lidl

Kříže vymazat, ale islámský půlměsíc nechat! Takhle to dělá Lidl! | foto: Koláž Expresu

Obchodní řetězec Lidl svým rozhodnutím zlobí čím dál tím více lidí. Letáky pro takzvaný Řecký týden „zdobí“ kostely bez křížů. Společnost je nechala digitálně vymazat kvůli náboženské neutralitě. Akce „1001 delikates orientu“ se ale pyšnila islámským půlměsícem.

Řecký týden v Lidlu nenechal klidným snad nikoho. K celé aféře se vyjádřila už řada politiků, skandál mírně řečeno nepotěšil ani kardinála Dominika Duku. Starosta města Santorini navíc Expresu přiznal, že zvažuje žalobu.Teď se ale celá kauza ještě více zamotává. Před vymazáním křížů z kopulí kostelů, které zdobí romantický ostrov Santorini, v minulosti Lidl na svém letáku nechal islámský půlměsíc.

Šlo o akci s názvem 1001 delikates orientu a sociálními sítěmi se šíří fotografie, která na tuto věc poukazuje.

Kauza Lidlu je v Česku hitem.

Kauza Lidlu je v Česku hitem.

Výše zmíněná akce, která zákazníkům nabízela pochoutky orientu, se rozjela v prodejnách Lidlu v druhé polovině srpna. Ve stejný moment ale obchod prezentoval jinou akci, která nesla název Český týden.

Kříže vadí, islámský půlměsíc ne.

Kříže vadí, islámský půlměsíc ne.

InsertSingleVideo

Sociální sítě mají tedy zase o důvod více diskutovat nad rozhodnutím německého obchodního řetězce. Lidl se dušoval, že kříže z kopulí kostelů byly smazány kvůli náboženské neutralitě. Ovšem z jakého důvodu nebyl smazán také islámský půlměsíc?

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:23 2. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  100
 • Trapas
  15
 • Tvl
  15
 • Sladký
  11
 • Haha
  9
 • Cože
  8


Komentáře

Expres.cz