Vítejte ve svaté zemi: 5 míst, která byste v Izraeli neměli minout

Za tři a půl hodiny se z Prahy dostanete do úplně jiného světa. Izrael má turistům rozhodně co nabídnout, našince tu navíc mají rádi, navíc škodovky patří v této zemi mezi nejpopulárnější automobily evropské provenience. Najdete tu všechno, co si od dovolené můžete přát. Příjemné klima, pláže, historické památky i přírodní krásy a skvělé jídlo i pití.
Lukáš Vltavský Expres.cz
  8:09
1/5

1.Jeruzalém

Navštívit Izrael a nevyrazit do Jeruzaléma by byla velká škoda. Většina letů z Prahy je sice operována do Tel Avivu, výlet do hlavního města by měli absolvovat všichni ti, kdo se nechtějí jen povalovat na pláži a vyrážet do víru nočního velkoměsta.

Od neděle do čtvrtka, tudíž během pracovního týdne, se dostanete na Chrámovou horu, vyfotíte Zeď nářků, zatímco pátek je svátečním dnem pro muslimy, kdy se na Chrámové hoře koná společná modlitba, tudíž je vstup nemuslimským návštěvníkům tehdy zakázán. V pátek podvečer začíná šabat, den odpočinku pro Židy, který trvá do doby po západu slunce v sobotu. V této době panuje přísný zákaz focení u Zdi nářků! Za snahu vyfotit Židy u šabatové modlitby můžete dostat pohlavek.

Kromě historických skvostů a památných míst nabízí Jeruzalém skvělé výhledy a panoramata, křivolaké uličky Starého Města a tržiště, kde najdete poklady z celého světa.

Zeď nářků patří mezi nejnavštěvovanější místa v Izraeli.

Zeď nářků patří mezi nejnavštěvovanější místa v Izraeli.

Komentáře