jít naiDNES.cz

7 důvodů, proč nejezdit do Chorvatska! Paštikáři, tohle nečtěte!

Na světě snad není přeceňovanější destinace, než je Chorvatsko. Země na Balkánském poloostrově, kam každý rok vycestuje necelý milion Čechů, se těší oblibě i přesto, že je tu draho jako v Paříži, služby nestojí za nic a na našince se tu dívají skrz prsty. Důvodů, proč vyrazit jinam, je mnohem víc.

1.Úmorná cesta

Pokud si chcete zkrátit dovolenou, případně si ji od začátku zkazit nebo otrávit, je cesta na Balkán ideální řešení, zvláště pokud vyrazíte v pátek nebo v sobotu. Přičteme-li horké počasí a stání v kolonách, „koktejl zmaru“ je namíchán a připraven k podávání. Bohužel děsivé ceny letenek a absence letišť vám příliš šancí na pohodlnější cestu nedávají.

2.Betonárka

Do Chorvatska se jezdí hlavně za mořem. Pohádkových pláží, které znáte z katalogů cestovních kanceláří, je tu ale poskrovnu. Mnohem častěji tu najdete betonová plata a přístup do vody, který byste nepřáli ani největšímu nepříteli. Když už najdete idylickou pláž, počítejte se tím, že tu bude hlava na hlavě, hluk a nepořádek. To si rovnou můžete hodit deku k Jižní spojce. 

Chorvatsko

Chorvatsko

3.Hlava na hlavě

Místní letoviska, zejména ta profláklejší, připomínají v sezoně lidské mraveniště. Pokud máte rádi velkou společnost a blízkost cizích lidí, jste tady správně. Do moře se chodí na pořadník, o místa na pláži se perete s dalšími turisty nebo místními, kteří vám dají najevo, že v jejich zemi nejste vítaní. To taky chcete!

4.Drahé pivo. A vůbec všechno

Pivo za 150, pizza za 500. Na týdenní dovolenou, kde se nechcete příliš omezovat, abyste prodali ledvinu nebo zastavili byt. Ceny jsou tu sice astronomické, za vynaložené peníze zázraky ale rozhodně nečekejte. Pokud si chcete zachovat duševní zdraví a zůstat ve finanční kondici, jeďte kamkoli jinam.

5.Nevděk

Zadlužit sebe i generace po vás a ještě si připadat jako ten nejposlednější a úplně nicotný tvor? Není problém. Tady se vám to může povést. Kdyby se konala olympiáda v aroganci, přehlížení a chování řeznického psa, obsadí Chorvatsko první tři příčky. 

6.Krajané

Máňa z konzumu, nenáviděný kolega, sekretářka, s níž jste měli románek. Na místních plážích potkáte i ty, o které v Česku nezakopnete, co je rok dlouhý. Zapomeňte na to, že se budete posmívat tělnaté dvojici s „plážovou“ taškou v podobě igelitky z Billy. Tady mají i stěny uši. A všechny rozumí česky.

7.Mizerné služby

Turecko, Španělsko, Maroko, Polsko, Arménie... Výčet zemí, kde si užijete o poznání lepší dovolenou, by byl mnohem delší. Jen v Chorvatsku se ale můžete „těšit“ na pizzu bez chuti, pivo bez pěny, protivnou obsluhu a ceny jak ve Švýcarsku. Snad právě proto sem jezdí tolik našinců. Sadomasochismus je totiž v kurzu!

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:10 13. listopadu 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  1301
 • Trapas
  566
 • Haha
  157
 • Tvl
  156
 • Cože
  64
 • Sladký
  28
Komentáře

Právě čtete

   Mohlo by vás zajímat