Úterý 7. prosince 2021, svátek má Ambrož, Benjamin
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Volby
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Nejistá budoucnost StarDance: Skončí neočkovaný Mirai a další? Zatím čekáme, zní z ČT

  Od pondělí by měl v Česku začít platit takzvaný bavorský model, který drží neočkované stranou od hromadných akcí i služeb. Lidem, kteří nemají dvě dávky očkování proti covidu-19, nyní nebudou stačit ani negativní PCR testy. Nové opatření by zcela nepochybně velmi výrazně ovlivnilo oblíbenou taneční soutěž StarDance, která se nedávno potýkala s „covidovou smrští“. Není tajemstvím, že několik tanečníků je neočkovaných. Patří mezi ně například zpěvák Mirai Navrátil (29), který se nedávno hájil, že nemoc před časem prodělal, má mnoho protilátek, a proto se zatím očkovat nenechal. Jak se k tomu staví Česká televize?

  Poté, co úterní testy odhalily rekordních 22 479 nově nakažených covidem-19, dosluhující premiér Andrej Babiš oznámil, že z neděle na pondělí bude v Česku zaveden takzvaný bavorský model.

  „Od tohoto času bude, co se týče služeb, hromadných akcí, uznáváno jenom očkování a lidé, kteří překonali covid-19. Ruší se úplně samotesty, nejdeme na model s PCR testy,“ uvedl Babiš. Opatření bude ve čtvrtek odpoledne schvalovat vláda. Podle Babiše ale většina se zavedením bavorského modelu souhlasí.

  Pokud budou nová opatření schválena, bude se jednat o velký problém pro oblíbenou taneční soutěž StarDance. V ní totiž tančí několik lidí, o nichž se ví, že nejsou očkovaní.

  Kromě tanečního partnera Andrey Sestini Hlaváčkové je to také zpěvák Mirai Navrátil, který před časem uvedl, že důvodem je fakt, že nemoc prodělal nedávno a má stále vysoké protilátky.

  Antivax teorii určitě nejedu. Já osobně jsem prodělal těžký covid-19 v době, kdy vakcína nebyla dostupná, a dodnes mám x následků, které se snažím vyřešit,“ vzkázal fanouškům talentovaný hudebník.

  „Průběžně chodím na kontrolu protilátek, které zatím mám. Doktor imunolog mi doporučil počkat, než mi hladina protilátek klesne. Naše legislativa bohužel hladinu protilátek neuznává, ale to pro mě není důvodem měnit postoje,“ dodal frontman kapely Mirai.

  Čekáme na vládu, zní z Kavčích hor

  O komentář k nejisté budoucnosti letošní řady StarDance jsme požádali tiskovou mluvčí České televize Karolínu Blinkovou.

  „Vláda zatím nic neschválila, počkejme tedy, prosím, až budeme přesně vědět, co bude platit,“ vzkázala nám nejprve mluvčí.

  Pak ale vláda na tiskové konferenci ve čtvrtek odpoledne oficiálně ohlásila výše zmiňované zpřísnění a nastolení takzvaného bavorského modelu. 

  Pro jednoho z největších favoritů na vítězství Miraie i další neočkované tanečníky to bude téměř jistě znamenat konec v soutěži, protože bez dvou dávek vakcíny se nemohou účastnit kulturních akcí.

  „Natáčení pořadu StarDance probíhá od počátečních příprav podle aktuálně platných pravidel pro výrobu audiovizuálního díla a podléhá přísným opatřením a nařízením ze strany hygieny, Ministerstva zdravotnictví a dalších dotčených orgánů. Od počátku také reagujeme na aktuální epidemickou situaci, protože zdraví účastníků, štábu i diváků je pro nás nejdůležitější. Nejinak tomu bude i nyní. Nejprve se ale musíme s novými opatřeními seznámit,“ reagovala pro Expres.cz mluvčí České televize Karolína Blinková.

  Konkrétně případný konec Miraie Navrátila či jiných tanečníků Blinková komentovat nechtěla.

  Mirai Navrátil

  Covidovou smršť už odnesla Babčáková

  Není tomu navíc dlouho, co se na plné čáře ukázalo, jak jsou všechna bezpečnostní opatření České televize děravá.

  Nejprve se covidem-19 nakazila moderátorka Tereza Kostková, která sice byla očkovaná, ale kvůli tomu vypluly na povrch informace, že ne všichni účinkující mají za sebou kompletní očkování.

  Dopadlo to tak, že Tereza Černochová, Marika Šoposká a Andrea Sestini Hlaváčková se musely spokojit s novými tanečníky, kteří nahradili jejich neočkované partnery. Ti museli po kontaktu s nakaženou Terezou Kostkovou do karantény.

  Jedno kolo si musel dát nucenou pauzu výše zmíněný Mirai Navrátil. Herečka Simona Babčáková v soutěži skončila úplně, protože vynechala kola dvě. Podle informací Expresu byla pozitivně testovaná na covid-19.

  „Simona Babčáková se nemohla zúčastnit ze zdravotních důvodů,“ řekla nám tehdy mluvčí České televize Karolína Blinková.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

  Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

  Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

  Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

  Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

  Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 7. prosince 2021, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Volby
 • Speed
 • jít naiDNES.cz