Středa 22. května 2024, svátek má Emil
 • Premium

  Získejte všechny články mimořádně
  jen za 49 Kč/3 měsíce

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Češka Julie čelí drsné šikaně ve slovenské reality show. Liščí oči a had na krku!

  Když Češka přistane uprostřed slovenského dívčího klání o srdce pohledného Radka, můžete čekat jiskry, ale co se děje ve druhé sérii reality show „Růže pro nevěstu“, připomíná spíš požární výjezd do Slovenského národního parku. Julie Hojdyszová, 24letá modelka z Frýdku-Místku a čerstvá 1. vicemiss ČR, si na Srí Lance vyšlápla na paty sedmnácti slovenským děvám, které si myslely, že to bude procházka růžovým sadem.

  V nové sérii „Růže pro nevěstu“ se osmnáct atraktivních žen na dvanáct týdnů přestěhovalo do luxusní vily na Srí Lance, kde se snaží získat srdce jednoho vyvoleného muže. Mezi nimi je i Češka Julie Hojdyszová, která do vily vstoupila jako živý dárek a od prvního momentu se stala středem pozornosti. Její přítomnost a charisma jí zajišťují nejen obdiv diváků, ale i kritické pohledy ostatních soutěžících, což slibuje drama plné emocí a nečekaných zvratů.

  Podnikavá dívka

  Julie Hojdyszová vstoupila do reality show „Růže pro nevěstu“ s jasným záměrem: vyhrát a získat srdce Radka, charismatického Slováka. Její příchod na Srí Lanku nebyl bez povšimnutí, a hned od začátku se její kolegyně z vily shodly na jednom – Julie je pro ně hrozbou.

  Považují ji za falešnou a její schopnost neustále upoutávat pozornost je pro ně trnem v oku. Nejen že byla jedním z nejdiskutovanějších témat prvního dílu kvůli své minulosti v soutěži Miss České republiky, kde vyvolala skandál svým odmítnutím korunky, ale její přímý přístup k soutěži vyvolává mezi ostatními ženami nepřátelství a zášť.

  A jiskra přeskočila.

  Zatímco Julie pluje soutěží s grácií pantera a směřuje přímo k srdci ženicha, její slovenské protějšky spustily vlnu šikany, která by měla každého přimět k zamyšlení. Místo aby se snažily předvést své kvality, vytáhly proti Julii ostré drápky. „Liščí oči a had na krku, útočí dívky z východu,“ komentuje situaci jeden z diváků, a není sám, kdo si všímá tohoto nekalého boje.

  Julie však neztrácí čas na malichernosti a jde si tvrdě za svým cílem. Na rozdíl od ostatních, které považují pobyt ve vile za příležitost užívat si luxusu a volného času, Julie svou strategii zcela podřizuje získání Radkovy pozornosti.

  Slovenské komando nenávisti.

  Ignoruje běžná pravidla ženských aliancí a je připravena riskovat i potenciální nepopularitu mezi ostatními soutěžícími. Její odhodlaný a nekompromisní přístup zahrnuje otevřené vyzývání Radka přímo před očima ostatních dívek, což jí na jedné straně přináší obdiv ze strany Radka, na straně druhé však eskaluje nenávist a zášť, zvláště od dívek ze slovenské východní části, které se nemohou smířit s tím, že by mohla vyhrát Češka.

  Lemry u bazénu

  Jedna česká liška mezi slovenskými ovečkami ukázala, že má nejen krásu, ale i hlavu na taktiku. Julie se ve vile nezdržuje povrchními konverzacemi u bazénu ani koktejlovými večírky. Namísto toho má jasno v tom, co chce: Radkovo srdce a vavříny vítězky. A jak reaguje zbytek smečky? Místo aby přijaly výzvu, utápějí se ve vlastní zlobě. „Julie svádí Radka už teď a určitě ho bude chtít políbit,“ štěkají na ni ze všech stran.

  Radko, který pochází z Osla a je zvyklý na norskou rovnost, zatím stojí v pozadí fascinovaný Juliiným elánem. Ostatní nevěsty? Ty by raději viděly Julii spoutanou v rohu vily, aby mohly bez překážek plánovat své pohádkové svatby.

  Dolli, nejuřvanější a zároveň nejlínější hráčka této reality show.

  Na scéně je Dolli či Lululele....

  Proti Julii nejvíce brojila Nikoleta Daniela Kortišová, známá jako Dolli, která zaujala především svým vzhledem. Její nepřátelství k české krásce dosáhlo vrcholu, když Julie přerušila soutěž kvůli účasti na křtu pánského časopisu Playboy v Česku. Tento krok vyvolal mezi ostatními soutěžícími rozruch a nespokojenost. Zatímco některé účastnice požadovaly její okamžitý konec ve hře, Radko, úspěšný podnikatel s řadou barů v Oslu, Juliin krok naopak ocenil jako projev zodpovědnosti a profesionality, protože si plnila své pracovní závazky.

  Dolli, nezaměstnaná kadeřnice z Považské Bystrice s ambicemi na bezstarostný život v Dubaji a s vzhledem upraveným řadou plastických operací, ostře napadla Julii a obvinila ji z národnostní šikany. V reakci na tyto útoky Julie během jednoho z rande s Radkem sdílela své pocity izolace v soutěži kvůli svému českému původu. „Slyším to tady od prvního dne,“ svěřila se. „Dívky mi jasně daly najevo, že jsem Češka a ptají se, co tady vůbec dělám.“ “

  Slovenská královna plastik, která v mnohém připomíná Lelu Ceterovou, se ve soutěži projevila jako největší semetrika a zároveň nejzbytečnější hráčka. Trávila dny lenošením u bazénu, neuklízela si pokoj, nedodržovala základní hygienické návyky a večery končila nočním flámováním. Její účinkování ve show vyvrcholilo jednou z nejtrapnějších scén v historii této reality show, když ve vzteku hodila po nejmladší účastnici růži, ostře si vyřídila účty s Radkem, prohlásila ho za slepého a teatrálně opustila dějiště. Přestože očekávala, že jí ostatní budou přemlouvat k návratu, stalo se opakem. Vrátila se domů bez ženicha a s ostudou.

  Julia (vlevo dole) přišla na vyzařovací ceremoniál růži v župánku a spodním prádle. Ostatní holky mohly puknout.

  Nenávist horší než v modelingu

  Julie po natáčení přiznala, že míra rivalit mezi soutěžícími v reality show Růže pro nevěstu byla mnohem intenzivnější než cokoliv, co zažila během své kariéry v modelingu.

  „Bylo to opravdu jako na soutěžích krásy. Rivalita je velká, ale naštěstí jsem na to zvyklá. I když bylo natáčení dlouhé a místy velmi nepříjemné,“ sdílí Julie.

  Přiznává, že vila byla plná provokatérek: „Myslím, že to, jak nás diváci vidí, záleží na nich. Někdo mě může mít rád, jiný naopak ne. Je škoda, že nás srovnávají s účastnicemi z minulých sérií, protože to kazí příběh této série.“

  Lenost místo lásky

  Show Růže pro nevěstu se zdá být více místem pro lenošení než skutečnou arénou pro hledání lásky. „Většina dívek zde tráví čas flámováním, než aby se skutečně snažily získat Radkovu pozornost,“ komentuje Julie situaci ve vile. Radko, který má za úkol najít si nevěstu, si stěžuje na neustálé hádky mezi dívkami, které považuje za zbytečné. „Mám pocit, že mi z nich exploduje mozek,“ prohlásil během jedné z mnoha konfrontací.

  Radko to nemá lehké, manipulace žen je horší než mořská nemoc.

  Tento sociální experiment nakonec vypadá spíše jako pohodlný život na úkor hledání skutečného vztahu. Dívky, povětšinou absolventky „kurzu nudy“, se často více věnují vztahům mezi sebou, hystericky reagují na každé vyřazení, protože ztrácí spřízněnou duši pro party. Radko v tomto kontextu působí spíše jako vedlejší postava než jako hlavní cena. Není divu, že se v následující epizodě raději opil, aby přežil další čardáš emocí.

  K tomu všemu, xenofobní útoky proti Julii, která má už svou kariéru, jsou jen vrcholem ledovce absurdity této show. A aby toho nebylo málo, producenti do mixu přidali i maďarskou psycholožku, která měla Radkovi radit, ale ve skutečnosti se ztrácela v labyrintu divokých dívčích emocí, což situaci jen zhoršilo. Show se tak změnila v boj o přežití jedné Češky mezi slovenskými šelmami.

  Zatímco Julie kráčí soutěží s jistotou, která by mohla inspirovat libovolnou feministickou ikonu, její slovenské kolegyně spíše připomínají zmatené účastnice soutěže „Kdo nejlépe promluví za zády“. Je to boj jedné proti všem, kde jediná Češka ukazuje, že se smíchem a důvtipem lze zdolat i armádu zahořklých rivalek.

  Co na to diváci?

  Ať už fandíte Julii, nebo držíte palce jejím protivnicím, jedno je jisté – „Růže pro nevěstu“ díky této výrazné účastnici žije. A jak se říká: Ve válce a lásce je všechno dovoleno, i když v tomto případě se jedná o válku na poli lásky, kde Češka Julie ukazuje, že pravidla jsou jen pro ty, kdo se bojí hrát naostro.

  Fotogalerie