Středa 1. prosince 2021, svátek má Iva
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Volby
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Záhada kolem nemoci Simony Babčákové: Jestli to byl covid-19, znamená to konec StarDance?

  Simona Babčáková a Martin Prágr si ve StarDance už nezatančí. Skončili kvůli pozitivnímu testu na covid-19? | foto: Expres.cz

  Ticho kolem nečekaného konce Simony Babčákové a jejího tanečníka Martina Prágra ve StarDance nevěstí nic dobrého. Ačkoliv oficiálně nikdo nic nepotvrdil a zklamaná herečka zatím mlčí, podle informací Expresu měla být v sobotu přímo na generální zkoušce soutěže pozitivně testovaná na covid-19. Situace kolem televizního vysílání dalších dílů taneční show se začíná více komplikovat.

  „Licenční pravidla od BBC nám nedovolují, aby pokračovali, jedná se totiž o jejich druhou absenci v soutěži,“ oznámila stroze k vyřazení Babčákové a Prágra Tereza Kostková, která se vrátila do moderátorské role. 

  „S dalším párem se rozloučíme i na konci pořadu, vyřazování musí proběhnout standardně,“ dodala moderátorka. Tudíž kromě nestandardního konce páru Babčáková–Prágr skončila i další taneční dvojice.

  Tereza Kostková byla v jednom kole.

  Tereza Kostková byla v jednom kole.

  Je to vůbec poprvé v historii StarDance, kdy ze soutěže vypadl soutěžní pár ještě před začátkem kola. Zklamaná Simona, pro niž byla účast v soutěži životní výzvou, se ani nestačila rozloučit s televizními diváky. Česká televize nenabídla žádné rozlučkové video nebo zdravici. 

  To, že by mohla skončit, respektive být vyřazena, naznačila v sobotu sama Babčáková na sociálních sítích, zřejmě už věděla, že do show nenastoupí. Jaká nemoc ji skolila, ale neuvedla. Neprozradili to ani moderátoři, přestože o covidu-19 Terezy Kostkové informovali. 

  „Simona Babčáková se nemohla zúčastnit ze zdravotních důvodů,“ uvedla mluvčí Karolína Blinková. 

  Zpráva o konci Babčákové zaskočila diváky i ostatní soutěžící. „Je mi líto Simči, která byla lídrem té naší party. Byla super. Je to, nechci říkat křivda, ale je mi jich líto, že dřeli a makali,“ řekl Super.cz muzikant Mirai Navrátil. 

  Andrea Hlaváčková to na parketu pořádně roztočila!

  Andrea Hlaváčková to na parketu pořádně roztočila!

  Minimálně z jeho reakce je jasné, že se o vyřazení Babčákové rozhodlo na poslední chvíli. Celý týden se herečka se svým tanečníkem poctivě připravovali na sobotní vystoupení. 

  Naši reportéři ji zastihli během čtvrtečních tréninků v budově České televize. Také byla na generální zkoušce na pražském Výstavišti, kde se potkala se svými kolegy, Tereza Černochová dokonce pro všechny připravila společné jídlo. V sobotu pak proběhly povinné PCR testy na covid-19, které musí každý tanečník podstoupit.  

  Simona Babčáková ve čtvrtek cestou z tréninku na StarDance. To ještě byla...

  Simona Babčáková ve čtvrtek cestou z tréninku na StarDance. To ještě byla zdravotně v pořádku.

  Byl to právě covid-19, který zarazil Babčákové cestu soutěží StarDance?

  Lehce jsme zapátrali a zjistili jsme, že svou roli mělo hrát „covidové prokletí“, které do show před čtrnácti dny zanesla Tereza Kostková. 

  Sled událostí se měl odehrát podle informací Expresu takto: Simona Babčáková a Martin Prágr celý týden poctivě trénovali. Od čtvrtka navíc s ostatními tanečníky své číslo zkoušeli na pražském Výstavišti, odkud se vysílá přímý přenos. V sobotu dokonce přišli na generální zkoušku a předtím se stejně jako ostatní podrobili PCR testu. Půl dne byli v kontaktu nejen s tanečníky, ale i se zbytkem realizačního týmu a večer se s odvoláním na záhadnou nemoc nezúčastnili přímého přenosu a zmizeli bez rozloučení.

  Simona Babčáková se loučí s kolegou Tomášem Vernerem. Oba mají za sebou první...

  Simona Babčáková se loučí s kolegou Tomášem Vernerem. Oba mají za sebou první kolo i mejdan.

  S ohledem na to, že se sama Babčáková několik dní předtím přiznala, že ve StarDance vystoupila v horečkách a s kašlem, dá se vyloučit, že by šlo o virózu. Pochopitelně se mohla oblíbená herečka zranit během zkoušky, to by ale nikdo netajil, naopak by se to ještě dramatizovalo.

  Mlčení nejen oblíbené herečky, ale také mluvčí České televize Karolíny Blinkové, kterou jsme kontaktovali, značí, že s kartami zamíchal zase covid-19.

  Zatímco Babčáková mlčí, Prágr promluvil. „Je nám to líto, jak to celé dopadlo. Děkujeme vám všem za podporu, hezké zprávy, obrázky od dětí, poslané hlasy. Byla to jízda!“ napsal profesionální tanečník, jenž doplatil akorát na to, že dostal neočkovanou tanečnici, ačkoliv on sám očkovaný je.

  Zajímavé bude nyní sledovat, co se bude se show dít dál. Je-li pravda, že je Simona Babčáková pozitivní na covid-19 a přišla do kontaktu s Miraiem Navrátilem a dalšími neočkovanými tanečníky ze show, ti by měli znovu nastoupit do karantény. Ta je nyní zkrácena na sedm dní, což znamená, že by jim skončila v sobotu, včetně oné soboty. Pokud by to tak bylo a Mirai přišel v předešlých dnech do kontaktu s Babčákovou, znamenalo by to, že by v dalším díle nemohl tančit, tudíž by v show podle pravidel musel skončit i on.

  Necháme se překvapit, jak to dopadne. Jestli dostane, stejně jako Tereza Kostková, výjimku od hygieny, aby nemusel v soutěži skončit předčasně. Třeba se ale ukáže, že nikdo ze soutěžících nepřišel se Simonou Babčákovou a Martinem Prágrem do kontaktu, což by bylo zajímavé s ohledem na to, že mají šatny vedle sebe a jsou všichni jedna velká šťastná rodina...

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

  Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

  Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

  Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

  Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

  Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 1. prosince 2021, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Volby
 • Speed
 • jít naiDNES.cz