Obvodní soud pro Prahu 6 v úterý ráno znovu projednával spor mezi Agátou Hanychovou a Jakubem Prachařem ohledně jejich dcery Mii. Kromě nového přerozdělení střídavé péče bylo rozhodnuté také o novém výměru výživného.
Prachař, který podle Agáty donedávna platil pouze 10 tisíc, bude nyní na svou dceru posílat výrazně více. Soudkyně Enochová v soudní síni ohlásila, že nově má Prachař povinnost platit 35 tisíc měsíčně.
V kuloárech se ale objevují zprávy, že šlo o přeřeknutí a Prachař bude platit 25 tisíc. Podmínkou je, že 15 tisíc půjde na spořící účet jeho dcery. „Matce se výživné nestanovuje,“ sdělila soudkyně. Velkou radost Prachařovi ale jistě udělalo, že soud rozhodl v jeho prospěch co se týče (ne)sdílení fotek a videí dcery Mii na sociálních sítích.
„Matka je oprávněna zveřejnit obrazové a zvukové záznamy nezletilé pouze po předchozím písemném souhlasu otce. Matka je povinna odstranit ze svých účtů na sítích s jakýmkoliv názvem na jakékoliv platformě veškeré obrazové, zvukové a obrazovo-zvukové záznamy a to do 30 dnů ode dne právní moci tohoto rozsudku,“ uvedla soudkyně v soudní síni. Ani jedna strana se proti rozhodnutím neodvolala. Právnička Hanychové si vzala lhůtu na rozmyšlenou.
Prachař soudy dlouhodobě nekomentuje. Hanychová, která tentokrát nedorazila a poslala za sebe pouze právničku, Expresu sdělila, že je s výsledkem soudu spokojená.
„Jsem ráda, že jsme se jako civilizovaní a dospělí rodiče naší nejlepší dcery domluvili. Jsme oba spokojení. Určitě se nebudeme odvolávat. Jsem ráda, že se aspoň s jedním z otců dokážu domluvit a doufám, že to tak bude i s druhým,“ uvedla Hanychová, kterou tento týden čeká ještě soud s Jaromírem Soukupem.
Agáta nám také vysvětlila, proč tentokrát u soudu chyběla.
„Domluvili jsme se úplně na všem. I z toho důvodu jsem tam dnes nešla. Hlavní důvod ale byl, že syn jde zítra na operaci a já ho musela odvést do Motola. Pan Soukup si také nechtěl převzít dceru od mé mámy, takže jsem musela být doma,“ nechala se slyšet modelka a influencerka, která neví, zdali ke středečnímu soudu se Soukupem dorazí.
„Doufám, že tam nebudu muset. Syna operují, je to neplánované a nevím, v kolik ho budou operovat. Chci být se synem, až se probere z narkózy. Jde o dlouhodobější úraz,“ dodala Agáta.
Fotogalerie |