Okamura se vložil do kauzy Ortel: Fašisti, manipulujete s hlasy a pohrdáte voliči!

Letošní Český slavík Mattoni pořádně rozdmýchal vlny českého showbyznysu. Od sobotního večera se píše a mluví o trapném výkonu moderátora Ondřeje Sokola, ještě více ale českou veřejnost znepokojil fakt, že kapela Ortel byla obrána o zlatého slavíka v kategorii Skupina roku. Do této kauzy se nově vložil i předseda hnutí SPD Tomio Okamura, který na organizátorech Českého slavíka nenechal nit suchou.

Bylo jen otázkou času, kdy se do „kauzy Ortel“ vloží politik Tomio Okamura, který patří k těm, kterým se hudba kontroverzní skupiny Tomáše Ortela tuze zamlouvá.„Mám některé jeho písničky rád, hovoří o problémech, které tady jsou a hrozí, a spoustu věcí cítím stejně jako Tomáš Ortel,“ vysvětluje ve svém dlouhém prohlášení na Facebooku Tomio Okamura.

To, že jeho oblíbená kapela byla okradena o prestižní cenu, ho pořádně rozčílilo. Okamura se nebál drsných slov.

„Došlo pod vedením organizátora ankety (agentura Musica Bohemica) ke zcela nepřijatelné manipulaci s hlasy. Je to ostuda, absolutní znedůvěryhodnění výsledků ankety a zároveň pohrdání hlasy občanů, kteří se hlasování v anketě v dobré víře zúčastnili. Cenzura a umlčování pro „elity“ nepohodlných názorů se tímto opět posunuly na další úroveň,“ míní Okamura.

Okamura se nebál drsných slov.

Okamura se nebál drsných slov.

Předseda hnutí SPD se rozhodl skrz svůj Facebook vyzvat ostatní nespokojené obyvatele České republiky, aby proti takzvaným „fašizujícím tendencím“ bojovali. 

„Nesmíme zůstat lhostejní k těmto fašizujícím tendencím a musíme bojovat za zachování svobody a demokracie pro všechny lidi bez rozdílu.“


O co že jde v „kauze Ortel“?

Společnost Musica Bohemica, která vyhlašuje Českého slavíka, oznámila, že část hlasů, které byly poslány kapele Ortel, nejsou fér, protože podle pořadatele skupina rozjela doslova kampaň na sociálních sítích, aby lidé svůj hlas posílali.

Populární skupina tak přišla o podstatnou část hlasů a tím pádem i o zlatého slavíka v kategorii Skupina roku. Místo Ortelů si cennou sošku přišli převzít členové skupiny Kabát, kteří teď zvažují, že ocenění vrátí.

„Kauza Ortel“ rozdmýchala nudné vody českého showbyznysu.

„Kauza Ortel“ rozdmýchala nudné vody českého showbyznysu.

Šlo také o to, že facebooková stránka „Tomáš Ortel slavíkem 2017“ hecovala lid nejenom ke zvolení zpěváka Ortelu, ale také k tomu, aby na druhé a třetí místo dávali méně známé kapely, aby měla skupina Ortel větší šanci. 

Organizátoři ankety Český slavík manipulovali s výsledky už v roce 2013, kdy byl z kategorie Hvězda internetu vyškrtnut raper Řezník. I přestože dostal nejvíce hlasů on, tak cenu si převzal Johny Machette, který skončil na druhém místě.

Fotogalerie

Komentáře

Expres.cz