Kapela Kabát žádá vysvětlení, proč Ortelu vzali hlasy. Jinak vrátí slavíka?

Pocit vítězství členům kapely Kabát pořádně zhořkl. Ačkoliv se ještě v sobotu večer radovali z dalšího zlatého slavíka, v neděli ráno se probudili do zlého snu, kdy se ukázalo, že nejspíš vyhráli přinejmenším nekorektně. I proto nyní po zástupcích pořádající agentury Musica Bohemica žádají vysvětlení!

Slavík opět ničí svou pověst. Den po udílení cen se totiž ukázalo, že pořádající agentura Musica Bohemica manipulovala s výsledky. To vyplývá i z jejich vyjádření, podle kterého organizátoři ankety měli pocit, že došlo k porušení fair play, takže kapele Ortel a Tomáši Ortelovi započítali stejný počet bodů jako v loňském ročníku.Porušení fair play spatřuje organizátor ankety především v obsahu široce sdíleného facebookového profilu Tomáš Ortel Českým slavíkem 2017 (aktivní od 19. 9. 2017). Vyzývá se zde k zapojení do organizované akce, aby se konkrétní subjekt stal zlatým slavíkem. Tedy nikoli, aby lidé posílali hlasy podle svého skutečného názoru, ale aby se zapojili do akce za určitým cílem a získávali pro něj další osoby a fankluby,“ uvedli zástupci agentury Musica Bohemica.

O co přesně šlo? Facebooková stránka „Tomáš Ortel slavíkem 2017“ burcovala fanoušky ke zvolení zpěváka Ortelu, a to včetně instrukcí, že na druhé a třetí místo mají dávat méně známé kapely (dostanou sice body, ale neohrozí favority), aby měl vítěz větší šanci. Takový přístup je možná na hraně, ale podobné praktiky se objevily i jinde. Například na fanouškovském profilu Lucie Bílé, která získala 1. cenu v kategorii Zpěvačka roku a Absolutního slavíka, nabádali fanoušky podobným způsobem.

Proč ale trest padl pouze na Ortel? A proč organizátoři vyhlášení cen pro nepřítomný Ortel vyplnili výstupy Tomáše Matonohy v roli dalajlámy, kterým zřejmě chtěli uspokojit nespokojené v sále? Jak celé kauze máme rozumět?

Sebere Jaroslav Těšínský nyní Lucii Bílé Absolutního a dvacátého slavíka? Pokud odebral hlasy Ortelu, měl by i Lucii Bílé.

Sebere Jaroslav Těšínský nyní Lucii Bílé Absolutního a dvacátého slavíka? Pokud odebral hlasy Ortelu, měl by i Lucii Bílé.

Šéf pořadatelské agentury Jaroslav Těšínský sice přispěchal s poněkud nelogickým vysvětlením, ale evidentně to nepadlo na úrodnou půdu. Tak například Kabáti, kteří díky penalizaci Ortelu získali první místo v kategorii kapel, žádají po organizátorech vysvětlení a naznačují, že svou cenu vrátí.

„Během dnešního dne (neděle 26. 11. 2017) se objevily články, které poukazují na nekorektnost postupu pořádající agentury Musica Bohemica při sčítání hlasů v anketě Český slavík za rok 2017. Agentura to sama uvádí na oficiálních stránkách soutěže. Její prohlášení je úplně na konci výsledkové listiny. Jsme přinejmenším překvapeni a neměli jsme do dnešního poledne sebemenší indicii, že by mohl existovat podobný problém,“ píše se na začátku vyjádření Kabátu s tím, že se nemohou zbavit pocitu, že se stali součásti hry, kterou nechtějí hrát.

Požádáme o oficiální stanovisko pořádající agenturu a na základě těchto podkladů se rozhodneme, jaké další kroky podnikneme. Nenastane-li nějaká komplikace, tak se k této velmi nešťastné situaci vyjádříme v úterý, před posledním koncertem našeho podzimního turné, který se koná v O2 aréně v Praze,“ slibují Kabáti ve vyjádření pro czechblade.cz.

Postaví se k nastalé situaci takto čelem i Michal David či Karel Gott, kteří v anketě porazili třetího Tomáše Ortela? To se budeme muset nechat překvapit.

Fotogalerie

Komentáře