Proč nebyl Radek Banga na Slavících? Nedostal lístky!

Na předávání cen Český slavík nechyběl jenom Tomáš Ortel, který s díky svou účast odmítl, ale v Hudebním divadle Karlín nebyl ani jeho největší kritik Radek Banga. Nebylo to ale jeho dobrovolné rozhodnutí. Podle zjištění Expres.cz nedostal vstupenky!

Když loni Tomáš Ortel získal Stříbrného slavíka, Radek Banga a jeho manželka se zvedli a za hlasitého pískotu opustili sál. Raper romského původu následně zkritizoval většinu hostů ankety s tím, že celý sál slepě tleskal propagování nacismu.Ano, je to pravda, při předávání cen Český slavík jsme se s mou manželkou zvedli, začali jsme pískat a nakonec na protest proti Ortelu odešli ze sálu. Jen malá hrstka odvážných se ozvala, můj respekt mají Filip Šmíd, Iva Pazderková, Jan Tuna a také Petr Štolba, který je známější pod pseudonymem Pekař,“ napsal tehdy Banga.

Letos podobnou příležitost nedostal. Ačkoliv se do Hudebního divadla Karlín vejde téměř tisíc lidí, nezbyly na něj totiž vstupenky. My jsme loni dali nějaké vstupenky vydavatelství a tehdy je dalo vydavatelství také Radkovi. A letos mu je zřejmě nedali,“ sdělil nám za organizátorskou agenturu Jaroslav Těšínský s tím, že to určitě nebylo tak, že ho nechtěli pozvat.

Ono těch zpěváků a zpěvaček je tolik, že je nemůžeme pozvat všechny. Všichni se sem nemůžou vejít,“ hájil se Těšínský s tím, že pokud by Banga projevil zájem, určitě by ho neodmítli.

Nutno říct, že v divadle nechyběl jenom Banga, ale také Iva Pazderková či Jan Tuna. Účast nebyla naopak upřená Filipu Šmídovi či Pekařovi.

A ačkoliv se Těšínský kasal, že jde o shodu náhod, nám se zdá, že na půdě Českých slavíků prostě není prostor pro svobodu slova, a když někdo začne jenom lehce vybočovat, dostane se na černou listinu. Tak snad se pleteme.

Fotogalerie

Komentáře