Mizérie fotbalové Sparty: Může za bídné výsledky válka o prachy?

V kabině fotbalové Sparty bude nejspíše pořádné dusno. České hvězdy berou proti zahraničním posilám almužnu. | foto: Koláž ExpresuProfimedia.cz

Projekt, který zatím málokdo chápe. Tak by se dala popsat „nová éra“ pražské Sparty. Nejslavnější český tým si v létě najal italského kouče Stramaccioniho. Spolu s ním na Letnou zamířila hromada zvučných jmen z ciziny. Jenže herní projev je špatný a výsledky nejsou o nic lepší. Fanoušky Sparty naposledy nakrkla víkendová blamáž v Brně. Jejich miláčci zde prohráli 2:0 s jedním z nejslabších týmů ligy, který navíc hrál v deseti. Co stojí za sparťanskou mizérií? Dost možná jde o prachy!

Když Andrea Stramaccioni v létě na Letnou zamířil, tak avizoval, že v klubu nehodlá dělat příliš velké změny. „Kádr má dobrý základ. Má představa je, že nepotřebujeme mnoho hráčů jako spíš něco skutečně speciálního. Možná jednoho, možná dva, ale musí mít mezinárodní úroveň,“ řekl tehdy rodák z Říma.Svým slibům ale nedostál. Na Spartu si přivedl celkem 11 nových plejerů. Většina z nich jsou zvučná jména z ciziny, často ostřílení borci a reprezentanti svých zemí.

S rudým dresem si zapózovali Semih Kaya, Georges Mandjeck či Rio Antonio Mavuba. Co ale taková jména přilákalo do Prahy? Zejména pořádně tučné výplaty! Tak tučné, že by české hvězdy klidně mohly vyhlásit stávku.

Například právě turecký stoper Kaya podle informací Expresu pobírá 3,7 milionu měsíčně. To je zhruba čtyřnásobek toho, co od klubu za své výkony dostává kapitán a legenda Sparty David Lafata.

Semih Kaya si ve Spartě přijde na pořádný balík.

Semih Kaya si ve Spartě přijde na pořádný balík.

A jdeme dál. Defenzivní středopolaři Georges Mandjeck a Rio Antonio Mavuba mají mít kolem dvou milionů. Oproti tomu jejich konkurent Vácha má „pouze“ 600 tisíc. Přitom na Letné působí už od roku 2013 a několikrát měl i na svém rukávu kapitánskou pásku.

Teď ale přijdou na jeho post dva „Stramaccioniho muži“, kteří zatím nevypadají nikterak zázračně a berou téměř čtyřikrát tolik.

Absurditám není konec. Jak se asi cítí Tomáš Rosický, největší hvězda ligy? Byl reprezentačním kapitánem a dlouhé roky působil v Arsenalu. Když nastoupí, nemá konkurenci. I tak ale Izraelec Ben Chaim, který Spartu dost možná ještě nedávno vůbec neznal, bere třikrát tolik.

Lafata a Rosický, dvě největší české hvězdy letenského souboru. Jak asi berou, že nováčci z ciziny berou několikanásobně větší peníze?

Lafata a Rosický, dvě největší české hvězdy letenského souboru. Jak asi berou, že nováčci z ciziny berou několikanásobně větší peníze?

Není tak divu, že chemie v týmu nefunguje. Na hřišti za sebe hráči nebojují. Tým vypadá odevzdaně. A proto pak tým nadupaný hvězdami prohraje i se zoufalým Brnem, které hrálo v deseti a z lavičky je dirigoval (ne)trenér Richard Dostálek.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 27. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  18
 • Trapas
  11
 • Super
  10
 • Sladký
  9
 • Tvl
  7
 • Cože
  6


Komentáře