jít naiDNES.cz

MS v hokeji 2018

Filip Chytil se vrátil do sestavy po zranění Andreje Nestrašila. | foto: ČTK

Mistrovství světa v hokeji 2018 se koná 4.–20. května. Letos se mistrovství světa uskuteční poprvé v Dánsku. Hraje se v arénách v Kodani a Herningu. 82. mistrovství světa pořádá Mezinárodní hokejová federace (IIHF). Loňské zlato obhajuje Švédsko, které porazilo Kanadu. Čeští hokejisté si naposledy přivezli medaili za třetí místo ze Stockholmu 2012.

Program MS v hokeji

V hokejovém turnaji MS 2018 je šestnáct týmů rozděleno do dvou skupin po osmi, kde hraje každý s každým. Čtyři nejlepší postupují přímo do play-off a poslední tým z každé skupiny sestupuje do Divize I. Ve čtvrtfinále si týmy z obou skupin zahrají křížem. Hokejový turnaj vyvrcholí v neděli, kdy od 15:45 se utkají postupující týmy o bronz a od 20:15 začne boj o zlato.

Češi na MS v hokeji

Čeští hokejisté pod vedením trenéra Josefa Jandače prohráli v základní skupině jen jednou se Švédskem. Do čtvrtfinále postupují ze třetí příčky s patnácti body. Češi se utkají s týmem USA ve čtvrtek 17. 5. od 16:15 v aréně v Herningu. V únorovém semifinále na olympijských hrách Češi porazili USA 3:2 po nájezdech. Vítěz zápasu postoupí do sobotního semifinále, kde ho čeká vítěz souboje Švédsko–Lotyšsko.

Články