Sobota 25. června 2022, svátek má Ivan
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Trapas slovenské reportérky na MS: Naštvala kanadskou trenérku Němců, ta si stěžovala

  Více než výkony hráčů na hokejovém mistrovství světa se nyní řeší trapas slovenské novinářky. Reportérka televize RTVS dělala před svými kolegy rozhovor s kanadskou trenérkou Němců Jessicou Campbellovou. Položila jí velmi nevhodný dotaz, který naštval i českou koučku Karolínu Huvarovou. „Nepochopitelné! Bohužel to dokazuje, jak jsme tady v Evropě v tomto ohledu pozadu,“ řekla Expresu koučka původem z Ostravy, která v nedávné minulosti trénovala hokejisty v Americe.

  Kanadské trenérky Jessicy Campbellové si během světového šampionátu všímají nejen hokejoví fanoušci, ale i sportovní novináři z celého světa.

  Mladá a pohledná trenérka se stala historicky první ženou, co se postavila na velkém světovém turnaji na lavičku mužů. U německého nároďáku působí coby asistenta zkušeného kouče Söderholma, který si ji sám vybral a spolupráci si nemůže vynachválit.

  Jessica Campbell

  V týdnu se na Campbellovou zaměřila slovenská novinářka z veřejnoprávní televize RTVS Barbora Žiačiková. Trenérky se zeptala na to, jaké to je být atraktivní ženou mezi tlupou přitažlivých mužů a jestli náhodou někoho nemá radši.

  Campbellová vůbec nechápala a nevěděla, jak na tuto otázku má odpovědět. Reportérka tedy dotaz pro jistotu zopakovala.

  „Tohle je moje práce a profese. Hráči si dělají zase tu svou. Mám s nimi silný čistě profesionální vztah, nic dalšího není,“ reagovala lehce pohoršeně trenérka, která si pak na chování novinářky stěžovala tiskovému mluvčímu německého nároďáku.

  Jessica Campbellová je asistentkou kouče Söderholma.

  O ostudě píší už i slovenská média. Deník Pravda to nazval „hanbou na sto roků“.

  V Evropě jsme pozadu, v Americe by se to nestalo!

  Nevhodný dotaz televizní reportérky zvedl ze židle i českou koučku Karolínu Huvarovou, jež má s trénováním hokejistů své zkušenosti. V nedávné minulosti cepovala hráče amerického týmu Carolina Thunderbirds, kde působila i se svým snoubencem.

  „Dostala jsem podobnou otázku hned několikrát. Chápu, že v Česku a na Slovensku, dokonce ani v Evropě není běžné mít ženy v těchto vysokých pozicích, ale na americkém kontinentu se nad tím nikdo ani nepozastaví. Bohužel to pouze ukazuje, jak jsme tady v tomto pozadu. Navíc mě tento typ otázky o to více překvapil od ženy! Ta by měla být první, která toto rozhodnutí hlavního trenéra a Německého hokejového svazu podporuje a vyzdvihuje, a ne že jej takto shodí trapným komentářem o tom, zda se jí náhodou nezapalují lýtka,“ řekla na úvod Expresu Huvarová.

  „Zůstala jsem stejně opařená, asi jako Jessica. Nerozumím tomu, jak si to vůbec paní nebo slečna Žiačiková mohla dovolit. Posuzovat někoho podle jeho vzhledu nebo pohlaví mi v dnešní době přijde už hodně za zenitem. V USA, v Kanadě nebo na mezinárodní scéně mají ženy ve všech pracovních pozicích, i v tom prvoplánově mužském světě, jako je třeba hokej, a to ne z toho důvodu, aby tam měli někoho, na koho je pěkný pohled, někoho, kdo by se jim staral o zábavu o přestávce, ale proto, co ty ženy umí, co dokázaly, jaké mají znalosti a zkušenosti v oboru. Tady u nás tomu stále nerozumíme nebo nechceme rozumět,“ myslí si kráska, která nedávno pózovala pro pánský magazín Playboy.

  Huvarová se netají tím, že Jessice Campbellové drží na světovém šampionátu palce.

  „Jsem strašně ráda za to, že Němci měli koule na to, si ženu na střídačku postavit. Moc tomu fandím a jsem ráda, že snad vidíme nějaké to světlo na konci tunelu. Jsem na Jessicu pyšná, že to dopracovala na takovou úroveň. Více takových! Sama jsem na lavici stála a vím, že to není žádná legrace. Tam si nemůžete dovolit udělat chybu. Už jen proto, že nad vámi visí takové předsudky,“ dodává na závěr trenérka, která má mezi klienty i některé ostravské fotbalisty.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

  Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

  Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

  Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

  Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

  Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 25. června 2022, svátek má Ivan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz