jít naiDNES.cz

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD stal terčem posměchu. Na svůj Facebook totiž umístil snímek, jak pózuje před francouzským velvyslanectvím v Praze a na sobě má oranžovou vestu, která mu je na první pohled tak malá, že ji ani nedopne. Novák pravděpodobně chtěl na dálku podpořit hnutí takzvaných žlutých vest, které rozjelo obří demonstrace ve Francii. Nejspíše má ale spolupracovník Tomia Okamury problém s rozeznáváním barev, anebo jinou vestu po ruce prostě neměl.

Ve Francii proběhly v posledních dnech obří demonstrace, pod které se podepsalo hnutí takzvaných žlutých vest. Podle tamního ministerstva vnitra se protestů v zemi zúčastnilo více než sto třicet tisíc lidí a dva tisíce z nich policie zadržela. 

Jen v Paříži mělo do ulic vyjít deset tisíc protestantů. Nejvíce se jich sešlo na náměstí Republiky a na Champs-Elysées. Hnutí takzvaných žlutých vest vzniklo na protest proti zvyšování daní u pohonných hmot.

Žluté vesty chtěl nejspíše na dálku podpořit český politik a člen hnutí SPD Vítězslav Novák. Nejspíše ale u sebe zrovna neměl žlutou vestu, a tak si na sebe natáhl oranžovou, ta mu byla ještě ke všemu minimálně o dvě čísla menší, nedokázal ji ani zapnout!

Netrvalo dlouho a fotografii, kterou Novák umístil na svůj Facebook, začali komentovat internetoví vtipálci. „Hezký mundúr. Popelářů není nikdy dost,“ vzkázal Novákovi například diskutér Jakub. „Co to máte za oranžádu?“ přidal se Daniel.

Oblékl na sebe oranžovou vestu a stal se obětí žertíků.

Oblékl na sebe oranžovou vestu a stal se obětí žertíků.

A do Nováka se nepouštěli jen rýpalové, ale také stoupenci SPD, kterým tato fotka přijde jako velký krok vedle. „To je nějaké hnutí proti těm žlutým vestám? Jako že proti žluté oranžová pořádková, nebo jaký to má význam? Myslel jsem, že jako SPD budeme spíš s nimi,“ vzkazuje pan Zdeněk. „Je to smutné, když člověk hájící zájmy SPD dělá takovou komedii. Co si o tom myslet?“ ptá se uživatel Facebooku pod jménem Franckie Micko. „No, nejsem sluníčkář, ale ty na té fotce vypadáš jak debil! Opravdu, věř mi,“ napsal diskutér Libor.

Vítězslav Novák je členem SPD.

Vítězslav Novák je členem SPD.

A Novákova reakce? Mlčeti zlato! Ke kritickým komentářům se zatím nevyjádřil. Na svém soukromém profilu pouze uvedl, že „jde do boje“ za nižší zdanění občanů. Popletení si oranžové za žlutou není jedinou věcí, kvůli které by si občané České republiky měli Nováka pamatovat. 

Není tomu dlouho, co se provalilo, že se jeho dcera Michaela živí prostitucí a nabízí se na internetu.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:03 9. dubna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  59
 • Super
  14
 • Tvl
  14
 • Trapas
  13
 • Sladký
  12
 • Cože
  9
Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Vémoly je mi líto. Bez něj bychom O2 arenu nevyprodali, říká šéf Oktagonu

Karlos Vémola a Attila Végh. První jmenovaný po dvou minutách padá v Oktagonu k zemi a píše tím další část příběhu,...

Komentáře