jít naiDNES.cz

Náhradní dovolená: Milovaný člun Zemanovi překazila vláda, kam se prezident chystá?

Miloš Zeman se těší na odpočinek. | foto: Profimedia.cz

Na milovaný člun musí prezident Miloš Zeman (74) bohužel zapomenout. Vytouženou dovolenou na Vysočině mu letos překazila stále probíhající vládní krize spojená s (ne)odvoláním ministra kultury Antonína Staňka. Ta je ale zažehnána, a tak si hlava státu může konečně vydechnout. Jaká bude Zemanova náhradní dovolená? Čeká ho čtrnáct dní klidu a odpočinku.

Pro prezidenta Miloše Zemana není letošní léto takové, jako byla ta předešlá. Sice strávil pár dní volna během června na své oblíbené Vysočině, na rybníku v Novém Veselí ho ale lidé budou vyhlížet marně.

„Na člun se chystá o víkendu a moc se těší. Vydrží v něm i několik hodin. Opaluje se v něm a odpočívá,“ prozradil prezidentovy plány náš zdroj z Hradu.

Kvůli vládní krizi spojené s výměnou ministra kultury Zeman předčasně ukončil dovolenou a vrátil se do Lán. Následně odvolal ministra Antonína Staňka, ale kulturu dál nikdo nevede.

Krizi kolem nového šéfa Ministerstva kultury se tedy dosud vyřešit nepodařilo, ale Zeman se k ní během dovolené vracet neplánuje. 

Ovčáček na Twitteru napsal, že Pražský hrad do konce dovolené k této záležitosti nechystá žádné vyjádření a prezident pokračuje v dovolené.

Na milovanou Vysočinu se už nevrátí.

„Prezident Miloš Zeman zahájí ve čtvrtek další část své letošní dovolené. Trvat bude do poloviny srpna a trávit ji bude v prezidentském sídle na zámku v Lánech,“ sdělil jeho mluvčí Jiří Ovčáček.

Miloš Zeman si člun letos neužije.

Miloš Zeman si člun letos neužije.

Dá se očekávat, že program náhradní dovolené bude podobný jako u té původní. Prezident bude pravděpodobně zejména odpočívat a číst knihy.

„Bude trávit čas na terase, zajde si na prezidentskou vyhlídku do obory a bude číst,“ doplnil náš zdroj.

Zatím není jisté, jestli pana prezidenta během vytouženého odpočinku navštíví také jeho dcera Kate, která jinak žije v Británii, kde studuje a pracuje. 

Podle našeho zdroje ale Kate na Vysočinu měla přijet. Je tedy možné, že se za otcem staví v Lánech.

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Vezmeme vás na titulní stranu
Čtvrtek 14. listopadu 2019, svátek má Sáva
EXPRES

  • Zprávy
  • Celebrity
  • Černá kronika
  • Jen pro muže
  • Virál
  • Sport
  • Video
  • Telebrity
  • jít naiDNES.cz