jít naiDNES.cz

Bude letos zase člun? Takhle budou vypadat prázdniny pana prezidenta

Jak budou vypadat Zemanovy letní radovánky? | foto: Koláž Expresu

Do Čech dorazily tropy a lidé se těší, až se v klidu rozvalí u vody a budou chytat bronz. Podobně to má i prezident Miloš Zeman (74), který má každým rokem na začátek léta stejné plány. Co přesně bude dělat a kdy přijde na řadu milovaný člun?

Prezident Miloš Zeman by měl podle informací Expresu dorazit 27. června ve večerních hodinách do Nového Veselí, kde vlastní šestinu bývalé tvrze z 16. století. 

Nemovitost si koupil ještě před listopadovou revolucí v roce 1989. Původně toužil po chalupě ve vesničce Samotín, ale neměl na ni peníze. Rozhodl se tedy, že koupí část domu v ne zrovna ideálním stavu a pokusí se toto sídlo zrenovovat. To se mu povedlo a teď tam milerád tráví horké letní dny.

K dispozici má dvě obytné místnosti s příslušenstvím. Tyto skromné podmínky mu k dokonalému odpočinku ale bohatě stačí. 

Hned za rohem má navíc milovaný Veselský rybník, na němž rád pádluje v nafukovacím člunu.

„Na člun se chystá o víkendu a moc se těší. Vydrží v něm i několik hodin. Opaluje se v něm a odpočívá,“ sdělil nám náš zdroj z Hradu.

Na pohodičku v nafukovacím člunu se pan prezident těší celý rok.

Na pohodičku v nafukovacím člunu se pan prezident těší celý rok.

Ve svém letním sídle stráví prezident Miloš Zeman zhruba týden a opalování se v člunu není to jediné, co má v plánu. I ostatní aktivity jsou ale ryze odpočinkové činnosti.

„Bude číst, spát, půjde na procházku, navštíví své kamarády. Bude dělat to, co dělají na dovolené všichni ostatní,“ doplnil člověk, který má letní dovolenou Miloše Zemana dokonale zmapovanou.

Pár kroků od historického sídla se nachází Zemanův milovaný rybník.

Pár kroků od historického sídla se nachází Zemanův milovaný rybník.

Dorazí i Kate s Ivanou?

Miloš Zeman se na Vysočině dost možná dočká i návštěvy, která mu jistě vykouzlí úsměv na tváři. „Je možné, že dorazí i manželka Ivana a dcera Kateřina,“ doplnil náš zdroj, jenž si nepřál být uváděn.

Ivana a Kateřina sledují volební výsledky.

Ivana a Kateřina Zemanovy. Dorazí za prezidentem do Nového Veselí?

Na každém kroku bude prezidenta doprovázet také ochranka, která se mimo jiné postará i o to, aby byl Zemanův člun správně nafouknutý a připravený k použití. 

Na člun s ním ale nikdo z členů ochranky nepůjde. Není totiž důvod. Kdyby došlo k nějaké nečekané a nepříjemné události, Miloš Zeman se o sebe jistě postará. 

„Plavat pan prezident umí,“ prozradil na závěr člověk, který má k hlavě státu velmi blízko.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat