• Podcasty
  • Antiyoutuber
  • jít naiDNES.cz

4 důvody, proč se Sparta zase ztrapnila a svého rivala porazit nedokázala

Mohlo to být derby, na které budou všichni sparťané ještě dlouhé roky s úsměvem na tváři vzpomínat. V prvním poločase svěřenci kouče Pavla Hapala na hřišti naprosto dominovali a Slavii nasázeli tři góly. Takový průběh nečekal asi ani ten nejvěrnější fanoušek Sparty. Druhý poločas ale jako by Kadlec a spol. naprosto vypustili a nechali Slavii vyrovnat na 3:3. Je to už taková letošní klasika, v prvním poločase Sparta ovládne trávník a vede, v tom druhém ale přijde studená sprcha v podobě vyrovnání. Proč tomu tak je? Nabízíme vám čtyři možné důvody další sparťanské blamáže.
    Ladislav Hrejzek   14:01
    1/5

Psychika

Nejčastěji se mluví a píše o tom, že sparťané druhé poločasy nezvládají z psychických důvodů. Mají v hlavě své nedávné nezdary a nedaří se jim na ně zapomenout.

Jako by už ve chvíli, kdy rozhodčí pískne do píšťalky a zahájí druhý poločas, sparťané čekali, že přijde hororových 45 minut, kdy se budou muset urputně bránit, a to i mnohdy za hubeného stavu 1:0, a pokud to nezvládnou, budou zase všem pro smích.

Místo aby Sparta hrála v klidu, pokračovala v dominanci, se vždy zbaběle stáhne a brání jednogólové vedení i proti výrazně slabším týmům (Karviná, Slovácko, Brno).

Proti silné Slavii ale Sparta nečekaně po poločase vedla rozdílem třídy a opět rozjela svou tradiční pětačtyřicetiminutovku plnou nervozity.

Může za problémy Sparty psychika hráčů?

Tomu, že problém sparťanských druhých poločasů je zejména v psychice, svědčí i styl hry, kterým se Sparta v druhých pětačtyřicetiminutovkách prezentuje.

Z týmu, který v prvním poločase působí jako soubor odhodlaný přehrát svého soupeře, je rázem parta bojácných kloučků, ze kterých nervozita doslova čiší, a stačí jeden gól a sesypou se jako domeček z karet.