• Antiyoutuber
  • jít naiDNES.cz

V poločase mu video nevadilo, po zápase brečel. Sparťan Kadlec ukázal dvě tváře

Sparťan Kadlec ukázal dvě tváře. | foto: Koláž Expresu

Letošní 289. derby pražských „S“ patří jistě k těm nejzajímavějším za poslední roky. Domácí Sparta vedla už po prvním poločase 3:0. Slavia ale zabrala a odvrátila ostudu. Ostře sledovaný zápas tak skončil remízou 3:3. Kromě hráčských výkonů zaujal také počet situací, které musel rozhodčí Pavel Královec přezkoumávat na videu. Zajímavý názor na novinku ve fotbale má sparťanský útočník Václav Kadlec. O poločasové přestávce, kdy Sparta vedla rozdílem třídy, mu zásahy videorozhodčího nevadily. Po zápase si ale stěžoval a dokonce i plakal.

„Je to pro mě nejhorší zápas v kariéře, bude to ve mně hodně dlouho. Fanouškům se vůbec nedivím, že na konci pískali, já bych na nás pískal taky po té druhé půli, kdy jsme dostali tři góly,“ neskrýval Kadlec zklamání po zpackaném derby.

Kromě toho, že Sparta ztratila luxusní třígólový náskok, Kadlece také štvaly zásahy sudího Královce, který si šel během zápasu několikrát prohlédnout nepřehlednou situaci na videozáznamu.

„Mně se to nelíbí. Celou dobu šel hrát fotbal bez videa a najednou se to zavádí,“ sdělil po zápase novinářům skleslý Kadlec, který těsně po závěrečném hvizdu ronil i slzy.

Václav Kadlec měl po zápase se Slavií slzy v očích.

„V první půli je čtyřikrát video, nehraje se snad deset minut a nastavují se dvě. Ve druhém poločase se to zkoumá jednou, nebylo žádné ošetření, nikdo nebyl za lajnou – a hrajeme pět minut navíc. Zajímavé,“ nechápal dále sparťanský forvard.

Mnohem zajímavější ale je, že ještě v poločasové přestávce, kdy Sparta šla do kabin za stavu 3:0, mu video příliš nevadilo.

„Taková jsou pravidla, ty góly neměly platit, takže v pohodě,“ řekl v krátkém rozhovoru pro O2 TV.

Na sociálních sítích se Kadlec v mžiku stal terčem posměchu. Diskutérům se nelíbí, že sparťanský fotbalista na video ve fotbale mění názor.

Když video jeho týmu pomůže, je dobré a nemá s ním problém. Když Spartě ale uškodí, tak se už Kadlecovi tato novinka vůbec nezamlouvá a nejraději by hrál „postaru“.

Skleslí sparťané Kadlec a Zahustel po derby se Slavií.

A jaký máte názor na video ve fotbale vy? Vyjádřete svůj názor v diskusi pod článkem.