Erat, Zábranský a Erbová. Trojice, která dýchá pro Kometu, akorát každý jinak
Expres.cz Expres.cz
  23:12
2/4

Martin Erat

Martin Erat začínal s hokejem ve Zlíně, legendou se ale stal v Brně, kde doposud odehrál teprve dvě sezony. Ale jakým způsobem! 

V obou případech svými zkušenostmi a body pomohl týmu k mistrovskému titulu, což je něco, co se v českých podmínkách jen tak někomu nepovede.

Coby senior toho Erat příliš nevyhrál. Není tak divu, že si své angažmá v Brně nemůže vynachválit. „Kometa mě naučila vyhrávat,“ prohlásil po posledním finálovém duelu s Třincem, který rozhodl o titulu pro celek z Brna.

Martin Erat se v Kometě zapsal mezi legendy.

Martin Erat se v Kometě zapsal mezi legendy.

Když se v roce 2016 Martin Erat vracel zpět do české ligy, mnoho lidí překvapilo, že si vybral právě brněnskou Kometu. 

Čekalo se tak trochu, že bude chtít kariéru končit tam, kde s hokejem začínal. Erat ale moc dobře věděl, co dělá. Tým potřeboval lídra a on tolik toužil po velkém úspěchu.

A radovat se mohly obě strany. Zábranský do svého mančaftu přivedl velezkušeného harcovníka, který i dnes, ve svých šestatřiceti letech, má týmu stále co dát a Erat si díky tomu, že před dvěma lety kývl na brněnské laso, může vychutnávat konečně velký úspěch. 

Je dvojnásobný mistr české nejvyšší soutěže a během dvou sezon se nesmazatelně zapsal do historie brněnského hokeje. To nezní špatně!

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:12 21. srpna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  19
 • Tvl
  9
 • Haha
  8
 • Cože
  8
 • Trapas
  8
 • Sladký
  7
Komentáře