Tomio Okamura jde proti svému bratrovi: Jsi blázen a máš finanční problémy!

Šance na úspěch strany SPD stoupají každým dnem. Lídr Svobody a přímé demokracie Tomio Okamura je ale často pod palbou negativních názorů. Hodně ostře se do něj v minulých dnech navezl například jeho bratr Hayato. Pro něj má nejslavnější z rodu Okamurů drsný vzkaz.

Souboj bratrů Okamurových je proslulý. Hayato „kope“ od roku 2015 za tradiční politickou stranu KDU-ČSL a snaží se lid varovat před svým mladším bratrem Tomiem, který je zase hlavní tváří hnutí SPD.V minulosti se Hayato Okamura několikrát ne zrovna lichotivě vyjádřil na adresu svého mladšího bratra. „SPD nenabízí lidem více bezpečí, ale právě naopak: jeho postupnou a naprostou ztrátu,“ napsal například o jeho partaji na Facebooku.

Tomio Okamura na pravidelnou kritiku z úst svého bratra zareagoval v pořadu Výzva, který vysílá server Seznam.cz.

„Starší bratr se úplně zbláznil, my se spolu dvacet let vůbec nevídáme. On má finanční problémy a chce se vyšplhat za každou cenu do politiky,“ rozohnil se Tomio Okamura.

Tomiovy spory s bratrem Hayatem jsou známé.

Tomiovy spory s bratrem Hayatem jsou známé.

Pětačtyřicetiletý podnikatel moravsko-japonsko-korejského původu se v pořadu dále svěřil, že není jediným z rodu Okamurů, kterým chování Hayata vadí. 

„Mladší bratr Osamu ho také upozorňuje. Volal mu, aby přestal už konečně lhát. Bratr Hayato podporu v rodině nemá a měl by se uklidnit,“ doporučil svému sourozenci na dálku lídr SPD. Nejmladší Osamu Okamura je mimo veřejné dění, pracuje jako architekt.

Válka dvou bratrů, kteří se svými spory starají o rozruch v české politice, by mohla ještě více gradovat po volbách do Poslanecké sněmovny, které jsou naplánovány na 20. a 21. října. 

Strana SPD, kterou v roce 2015 společně s Radimem Fialou Tomio Okamura založil, je na tom v předvolebních průzkumech výrazně lépe než Hayatova KDU-ČSL. 

Fotogalerie

Komentáře