Bratři Okamurovi se opět neshodnou: Rozdělily je adopce dětí homosexuály

Hayato Okamura, kandidát do poslanecké sněmovny za KDU-ČSL, se od svého bratra Tomia Okamury velmi liší. Zatímco jednoho z nich je stále slyšet, druhý je spíše tichý. Také jejich názory by nemohly být odlišnější. Když tak přijde řeč například na adopci dětí homosexuálními páry, dojde mezi bratry opět k rozkolu!

Hayato Okamura by nemohl by se od svého bratra Tomia nemohl více lišit. Je tichý, sečtělý, pokorný a hluboce věřící. I přes to, že vše ve svém životě posuzuje křesťanskou optikou, patří v KDU-ČSL k umírněnějším a otevřenějším kandidátům, zvláště pokud dojde na některé výbušné otázky, kupříkladu adopci dětí homosexuálními páry. „Ptal se mne dnes novinář na homosexuály, otázku adopce homosexuálním párem,“ uvedl Hayato Okamura na svém Facebooku. „Odpověděl jsem, že může být jistě pro konkrétní dítě lepší, jestliže se jej ujme svědomitý homosexuální pár, než kdyby zůstalo v ústavu nebo domově,“ překvapil. 

Takový názor je mezi křesťany velmi neobvyklý a řada z nich by byla raději, aby opuštěné děti vyrůstaly v dětských domovech, než aby je vychovával homosexuální pár. I pro to má však Hayato Okamura vysvětlení. 

„Křesťanství pro mne znamená velký zájem a péči o každého jednotlivého člověka – v jeho jedinečné životní situaci. Tak, jak to dělal Ježíš, který se výrazně ujímal právě lidí všelijak vnitřně zraněných, nemocných, jimž něco v životě scházelo, kteří nebyli vzorní ani dokonalí,“ vysvětlil kandidát do poslanecké sněmovny.

„Úkol politika vnímám v tom, lidem v obtížích pomáhat, a ne je nadbytečně posuzovat, nebo dokonce odsuzovat. Potřebného člověka podepřít a doprovodit, povzbudit,“ dodal.

Tento postoj se však od postoje jeho bratra Tomia velice liší. „Děti patří do normální rodiny a bez servítků si řekněme, že biologický normál je muž, žena a dítě,“ uvedl na svých stránkách. „Musíme prioritně podpořit heterosexuální rodiny, aby měly děti – a věřte, že důchod bude potřebovat i homosexuál – homosexuální pár ale děti, které by na důchod vydělávaly, nezplodí,“ dodal Tomio dále.

Jak je vidět, ani stejná výchova občas nezaručí, že se životní postoje sourozenců budou vyvíjet stejným směrem! 

FotogalerieOhodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:27 9. února 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  14
 • Tvl
  9
 • Haha
  8
 • Trapas
  8
 • Sladký
  8
 • Cože
  6


Komentáře