Kariéra v troskách? Ne, agent Psík z libanonské kauzy míří do diplomacie

Agent vojenského zpravodajství Martin Psík byl jedním z pětice v Libanonu unesených Čechů. Nyní by měl zamířit do USA na diplomatickou pozici. | foto: koláž Expres.cz

Agent vojenské zpravodajské služby Martin Psík byl jedním z pětice Čechů, kteří byli v minulém roce uneseni v Libanonu. Po jejich propuštění letos v únoru byl zároveň nejzáhadnějším členem výpravy. Neposkytoval žádné rozhovory a jako by se po něm slehla zem. Podle informací serveru Neovlivní.cz čeká na Psíka lukrativní pozice v diplomacii.

Loňské prázdniny skončily nevesele pro pětici Čechů, kteří byli uneseni v Libanonu. Advokát Jan Švarc, tlumočník Adam Homsi, reportéři Miroslav Dobeš a Pavel Kofroň spolu s agentem vojenské zpravodajské služby Martinem Psíkem strávili v zajetí dlouhých téměř 7 měsíců. Do vlasti se vrátili až začátkem letošního února.

Zatímco Švarc, Homsi a Dobeš s Kofroněm po propuštění dávali rozhovory do médií, vysvětlovali, co se v Libanonu dělo a odpovídali na otázky, Psík se stal záhadnou osobou celé kauzy a jako by se po něm slehla zem. Po vyzrazení bylo jisté, že u tajných služeb jsou jeho dny sečteny. Nemusí ale zoufat, že by ho i přesto nečekala slibná kariéra.

Podle informací, které přinesl server Neovlivní.cz by měl Psík zamířit do diplomacie. Zdroj obeznámený se situací v armádě prozradil, že Psíkovy kariérní kroky budou směřovat do Spojených států amerických, kde se má stát zástupcem vojenského přidělence. Ministerstvo obrany i vojenské zpravodajství z důvodů utajení odmítli tuto informaci komentovat.

Podle expertů je neobvyklé, aby do takto vysoké pozice byl jmenován řadový důstojník, kterým Psík je. Z pětice není jediným, kdo změnil po návratu zaměstnání. Zatímco Švarc se i nadále věnuje advokacii a Homsi stále tlumočí, Miroslav Dobeš předal řízení Jindřichohradecké televize Pavlu Kofroňovi a sám se stal realitním makléřem.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 20:10 2. prosince 2016. Anketa je uzavřena.

 • Cože
  14
 • Trapas
  11
 • Sladký
  10
 • Super
  9
 • Haha
  8
 • Tvl
  8
Komentáře