Co předcházelo kolapsu Hany? Kupovala si vína a bylo to v háji, tvrdí Krampol

Jiří Krampol odhalil zákulisí manželčina kolapsu. | foto: Showpix

Jiřího Krampola stihla za poslední rok celá řada životních karambolů. Jedním z nich byl i kolaps manželky Hany, která strávila několik dní na psychiatrii. Herec tehdy připustil, že za jejím zdravotním stavem stojí alkohol. Teď to však popírá: „Moje žena není nějaká rozmařilá alkoholička,“ říká. Srovnává přitom svoji životní situaci s Markem Ebenem.

Koncem června prosákla na veřejnost informace, že Hanu Krampolovou hospitalizovali v důsledku kolapsu na psychiatrické klinice. Měla za tím stát hlavně špatná kombinace léků a jejich míchání s alkoholem.

Verze Jiřího i jeho manželky se lišily. Herec se teď rozhodl s odstupem času vše uvést na pravou míru.

„Moje žena není nějaká rozmařilá alkoholička. Copak jsem idiot, který by žil s paničkou, která chlastá a vyhazuje si z kopýtka? Taková by jela velkým fofrem,“ řekl pro magazín DNES Jiří Krampol.

Ještě před pár týdny přitom veřejně naznačoval, že za její zdravotní komplikace může právě alkohol. Co tedy kolapsu přecházelo?

Před pěti lety Haně zemřela maminka, což ji silně psychicky poznamenalo. K tomu si rozdrtila rameno, které jí po první operaci kvůli komplikacím museli reoperovat. Krampolová začala požívat prášky na bolest.

„Do toho jednou v noci vstala, šla vyvenčit psa a jak byla oblblá prášky, uklouzla a zlomila si nohu v koleni,“ vzpomíná na prapočátky všeho zlého Krampol.

Následovala i další zranění, Hana tedy zůstala několik let zavřená doma a závislá na lécích: „Do toho nemohla spát, takže další prášky. K tomu si koupila sem tam nějaké víno a už to bylo v háji.“

Krampolovi a jeho ženě není do smíchu.

Krampolovi a jeho ženě není do smíchu.

Situaci nepomohlo ani nucené vystěhování z bytu v Pařížské a Jiřího autonehoda na dálnici: „Došlo to tak daleko, že dostala epileptický záchvat. Odvezli ji do nemocnice a nechali si ji tam. Za čtyři dny ji pustili, že pro ni nemají místo, ať si najde soukromého psychiatra.“

Sám Krampol vidí jistou analogii v životní situaci Marka Ebena. Jeho manželka je už přes 30 let upoutaná na invalidní vozík: „Ten se o svoji ženu stará vysloveně vzorně,“ komentuje.

Krampolovi v roce 2002.

Krampolovi v roce 2002.

„Měl krásnou, úspěšnou herečku, a najednou přišlo neštěstí. To ji měl hodit do kopřiv? Mně na tom, co musím a nemusím, nic zvláštního nepřipadá,“ dodal udatně.

Haně se údajně již vrátila chuť do života, má však před sebou pěkný kus cesty: „Musí to zvládnout, jinak by musela jít na nějaké léčení, a to by trvalo nejmíň rok. Toho se bojí, a to je silná motivace,“ uzavírá herec.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:36 30. listopadu 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  25
 • Super
  23
 • Haha
  18
 • Sladký
  12
 • Tvl
  12
 • Cože
  8
Komentáře