Úterý 11. srpna 2020, svátek má Zuzana
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Znovu milovaný Satoranský: Svatba s první láskou, čekání na velký film a důchod v nedohlednu

  Sympatický herec Jaroslav Satoranský (80) je ve svém věku naprostý jura. Zdraví ho netrápí, hraje na plný úvazek ve vinohradském divadle, točí seriál Policie Modrava, věnuje se rodině. Když se ohlédne za svým životem, nemá se za co stydět. Nebo to snad vidí jinak?

  Herec Jaroslav Satoranský se u diváků zapsal jako hodný Kuba z Krkonošských pohádek, ale přitom má za sebou mnoho krásných rolí, nejvíce divadelních. Proto vlastně celý život zůstal divadlu věrný a kvůli němu se nechystá do důchodu. 

  „Mě to divadlo pořád baví. Ten život je s ním takový pestřejší. Hraju zhruba obden, to jde. Na Vinohradech mám smlouvu do června příštího roku a pak se uvidí. Asi už bych se ale potom opravdu rozloučil,“ prozradil Blesku, když bilancoval nad svým životem. 

  Diváci seriálu Policie Modrava by se neradi rozloučili se svým hrdinou, díky němuž se už třetí série stává jedním z nejúspěšnějších televizních počinů.

  Přitom film se mu vyhýbal.

  Nedostal žádnou velkou roli, kterou by na stříbrném plátně oslnil. Jaroslav měl štěstí na televizní role, ale na tu velkou filmovou čekal celý život, bohužel doteď nepřišla. 

  „Já to vždycky bral realisticky. Říkal jsem si, že jsou prostě do filmu vhodnější lidé, než jsem já, a nijak jsem se tím netrápil. Pár filmových rolí jsem si kdysi také vyzkoušel a bylo to fajn. Ale asi se víc hodím do televize,“ bere to herec s nadhledem sobě vlastním. 

  Láska na celý život

  To ale není jediné, co je na velmi oblíbeném herci zajímavého. Jako jeden z mála byl ženatý s jednou a tou samou ženou celý život. S dívkou, kterou poznal jako mladý kluk a po studiích si ji vzal za ženu.

  Žili spolu dlouhých šedesát let.

  Sympatický herec je u diváků velmi oblíben.

  Sympatický herec je u diváků velmi oblíben.

  „Mně bylo sedmnáct a půl, jí patnáct a půl. Čtyři roky, po dobu mé divadelní fakulty, jsme spolu chodili a na konci studia jsme se vzali. Byla to krásná svatba na Staroměstské radnici, kam dorazili i mí spolužáci v kostýmech a zazpívali nám. Vzal jsem si svou první lásku a jsem s ní celý život. Já vám to říkám pořád, že mám štěstí,“ řekl herec zamilovaně.

  V dnešní době je opravdu úkazem, když spolu vydrží celý život. Natož od mládí. Měl snad nějaký tip, jak si udržet manželství?

  „To bohužel, to vám neporadím. Každý jsme nějaký a univerzální recept neexistuje. U nás se ženou byla ale jedním ze základních kamenů určitě tolerance. Hlavně tedy z její strany, protože žít vedle herce rozhodně toleranci vyžaduje. Už jen proto, že pracujeme úplně jinak než lidé v ‚běžných‘ profesích. Žádné od osmi do čtyř u nás neplatí. Za dva roky budeme svoji šedesát let a pořád nám to funguje. Já poslouchám jako hodinky, takže nemáme problém,“ uzavřel vyprávění sympatický herec, který má s manželkou dva syny.

  Jeho první a jediná láska, se kterou prožil celý život, ale bohužel nyní zemřela a v sobotu se tak čtenáři dozvěděli, že znovuobjevený a diváky milovaný Satoranský se stal náhle vdovcem.

  Fotogalerie

  Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

  Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

  Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

  Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

  Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

  Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 11. srpna 2020, svátek má Zuzana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz