Falešné profily českých celebrit na Instagramu: Krádeže identit, parodie, ale i peníze

Stalo se to Miroslavu Donutilovi, Alici Bendové, Karlu Gottovi, Jiřímu Ovčáčkovi, Jaromíru Soukupovi, možná většině veřejně známých osobností. Mnozí měli buď falešné profily na sociálních sítích, nebo jim účty někdo hacknul. Většinou zase o tolik nešlo, byl to hlavně žert, který dotyčné maximálně zesměšnil. Ne vždy je to ale legrace a skrz fejkové účty dochází k páchání trestné činnosti. Kdo z řad našich známých osobností se s tím setkal?
Kristýna Kochánková   18:30
1/8

Falešné nebo ukradené účty patří mezi stále častější jev, s nímž se na sociálních sítích můžete setkat. Většinou jde o škodolibou legraci nebo parodii toho, za koho se tito falešní útočníci vydávají. 

Někdy se to ale může zvrtnout a v domnění, že si píšete se známou osobností, jen tak někomu pošlete citlivé údaje, nebo dokonce i peníze.

Miroslav Donutil

Falešného facebookového profilu se kdysi dočkal oblíbený herec Miroslav Donutil. Dotyčný se Donutilovým jménem vyjadřoval například k pohádce Pravdivý příběh o Sněhurce, kterou herec namluvil pro Českou televizi. 

Falešné vyjádření falešného Miroslava Donutila

Falešné vyjádření falešného Miroslava Donutila

Falešný Donutil například označil hnutí Naštvané matky za „hysterické slepice“ nebo sociologa Hampla označil za „málem nedostudovanou nulu“.

Herec se ke kauze tehdy vyjádřil s tím, že se nejedná o jeho profil a že zvažuje žalobu. Profil nicméně existuje i několik let poté a lidé „herci“ stále píší.

Komentáře