Středa 25. listopadu 2020, svátek má Kateřina
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Pokus o sebevraždu Dominiky Gottové: Měla si podřezat žíly, stará se o ni konzulát

  Věřila, že ve Finsku najde konečně klid. Místo toho ale Dominika Gottová (47) padla na úplné dno a před pár dny se dokonce pokusila o sebevraždu. Prvotní zprávy hovořily o tom, že chtěla skočit z okna. Podle informací Expresu ale manželka Tima Tolkkiho (54) měla v osudný večer psát do České republiky svým přátelům, že si podřeže žíly, a skončila silně opilá na ulici. V současné době má být dcera nejslavnějšího českého zpěváka v nemocnici a stará se o ni české velvyslanectví.

  Deník Blesk informoval o tom, že Dominika Gottová chtěla spáchat sebevraždu skokem z pátého patra helsinského hostelu, kde nyní přežívá s metalovým kytaristou Timem Tolkkim.

  Právě finský hudebník měl Dominiku před smrtí zachránit. Podle zdroje redakce Expres.cz jsou ale k dispozici jiné informace.

  „Dominika několika svým přátelům z Česka v ten večer psala zprávy, že si podřeže žíly. Některým dokonce napsala, že to i udělala, ale není jisté, co se nakonec stalo. Údajně ji našli na ulici a zavolali jí záchranku,“ řekl Expresu člověk, který má k Dominice velmi blízko.

  „Je stále v nemocnici, situace je velmi vážná, zejména po psychické stránce. Ona navíc nemá nikde zdravotní pojištění, ani ve Finsku, ani v Česku,“ dodává náš zdroj, podle něhož se nyní o Dominiku Gottovou stará české velvyslanectví ve Finsku.

  Tuto informaci nám potvrdila tisková mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová.

  „Naše velvyslanectví ve Finsku je s českou občankou v kontaktu, poskytujeme jí standardní konzulární pomoc,“ řekla Expresu mluvčí.

  „Obecně českým občanům, kteří se v zahraničí ocitnou v obtížích a požádají o pomoc, pomáháme například s kontaktováním rodiny či přátel v ČR, kontaktováním úřadů v ČR, pomáháme jim s překladem komunikace s úřady v zahraničí, vydáváme náhradní cestovní doklady, ujišťujeme se, že mají kontakt na nouzovou linku zastupitelského úřadu,“ popsala konzulární pomoc pro české občany Štíchová.

  Z návratu do Česka má Dominika strach

  To, jakým způsobem a jestli se Dominika Gottová skutečně pokusila o sebevraždu, tisková mluvčí odmítla komentovat. Podle zdroje Expresu to ale byla právě Dominika, která usoudila, že na tom není dobře, a vyhledala pomoc konzulátu.

  „To, že se chce zabít, říkala několikrát už v minulosti. Říkala, že ji život nebaví a že to ukončí,“ vzpomíná člověk, který Dominiku Gottovou dobře zná.

  Otázkou je, co bude s dcerou Karla Gotta dále. Je tomu rok, co s velkou pompou utekla od nevěrného a zadluženého manžela Tima Tolkkiho a rozhodla se pro nový život v Praze. Zpočátku to s Dominikou vypadalo nadějně, vzdala se alkoholu a našla si časem i nové bydlení.

  Koronavirová krize ale její sen o pohodovém životě rozmetala na kusy. Gottová přišla během pandemie o dvě různá zaměstnání a odhodlala se k poněkud zoufalému návratu k Timovi. Ten jí nasliboval, jak se změnil a vše ve Finsku zařídil tak, aby v klidu mohli žít spolu.

  Jenže všechno byla lež a Dominika během pár dní v Helsinkách pochopila, že ji tam žádná pohádka nečeká. 

  S manželem skončili v hostelu a dobře to nevypadá ani se sociálním bydlením. O návratu do Česka i tak ale prý Dominika nechce ani slyšet.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Proč je Eva Burešová tak hubená? Promluvit ji donutila Prachařová s anorexií

  Premium Herečka Eva Burešová (27) se zastala Mariany Prachařové (26), která přiznala anorexii. Hvězda Slunečné je ale sama kost...

  Měli lepší stroje Sověti, nebo Američané? O jednom neobyčejném souboji

  Premium Když autu dojde palivo těsně před čerpací stanicí, můžete ho k ní dotlačit. Ale co dělat, když se totéž stane letadlu...

  Manažer postavil srub uprostřed chráněné oblasti. Tvrdí, že to je posed

  Premium Nejprve tvrdil lidem, že je to seník. Když se o jeho stavbu začaly zajímat úřady, prezentoval ji jako posed. Ve...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 25. listopadu 2020, svátek má Kateřina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz