Další český řidič přes Francii pašoval migranty. Rovnou dostal dva roky vězení!

Český řidič byl zadržen ve francouzském Calais. | foto: reprofoto dailymail.co.uk

Další český řidič kamionu skončil ve Francii za mřížemi kvůli pašování migrantů. Muž se měl pokoušet do Velké Británie propašovat dvacet lidí, zlákat se nechal vysokou odměnou. Tamní soud se s Čechem nemazal a podle informací TV Nova jej rovnou poslal na dva roky za mříže. Jeho manželka situaci nese velmi těžce.

Po Jiřím Saganovi, který za pokus o převezení patnácti Iráčanů vyfasoval trest odnětí svobody na rok a půl, byl ve Francii zadržen další český řidič kamionu. Ten se měl pokusit do Velké Británie převézt dokonce asi dvacítku migrantů.

Muž měl do zahraničí odjet 5. července, domů už se nevrátil. Francouzský soud se s ním totiž vůbec nepáral a podle informací TV Nova ho rovnou odsoudil na dva roky. K trestnému činu ho měla zlákat nabídka ve výši 130 tisíc korun.

Situaci velmi těžce nese jeho manželka, která se psychicky zhroutila, i šestnáctiletá dcera. 

„Spím minimálně. Pravidelně každý den jsme od pěti hodin vzhůru. Visím na telefonu a obvolávám,“ řekla Nově zoufalá manželka, která má o svém manželovi jen minimální informace a snaží se ověřit, zda je odsouzeným mužem vůbec skutečně její muž.

Celý případ už potvrdilo i české ministerstvo zahraničí, podle jehož informací byl řidič zatčen u přístavu Calais. Mluvčí Zuzana Štíchová prohlásila, že ministerstvo situaci řeší, další podrobnosti ale sdělit odmítla.

Komentáře