jít naiDNES.cz

Sejroška chce do EP: Jde jí o korýtka, třetí kvalitu potravin a dotace na šimering

ANO, vytrollíme europarlament: Má se hnutí ANO začít bát? | foto: Koláž Expres.cz

Existují strany, které berou volby do Evropského parlamentu opravdu vážně, a ve finále jsou často k smíchu. Najdete však i ty partaje, které celou kampaň pojaly v humoristickém (a hlavně přiznaném) duchu a vůbec se za to nestydí. Jednou z takových je i ANO, vytrollíme europarlament v čele s oblíbenou youtuberkou Lucií Schejbalovou alias Sejroškou.

Opravdu chcete do Evropského parlamentu, dotázala se Barbora Kroužková ve studiu České televize, kde probíhaly rozhovory s kandidáty.

„Chceme. Jasně, že ano. Nebudeme tam ani tak pracovat, myslíme spíš na důchod a na to, jak se dostat ke korýtku,“ odpověděla bez mrknutí oka Lucie Schejbalová, která je volebním lídrem strany a v případě zvolení má velké plány. 

„Rádi bychom zrušili Účtenkovku a zavedli dotace na šimering, protože ta politika je nudná,“ prozradila Schejbalová, již pomohlo proslavit video, které parodovalo rady a postřehy samozvaných beauty blogerek a youtuberek.

Sejroška nezapomíná ani na oblečení, které by se mělo v Evropské parlamentu nově nosit.

„Dress code: v pátek zelené sako, v pondělí růžový župan a žluté papuče, aby to nebyla nuda. Většina lidí beztak nemá ráda pondělí, tak aby pro ně ten start byl příjemnější,“ vysvětlila lídryně ANO, vytrollíme europarlament.

A tím rozhodně neskončila! Její strana se také zajímá o tolik diskutované potraviny. Chtějí například vybojovat dotace na oblíbenou českou pochoutku, kterou je okurkový salát.

„Je to jedna z našich priorit. Celou neděli jsme se Sejroškou objížděli pohostinství a snažili se najít dodavatele, který bude dodávat tento lahodný pokrm v dostatečné kvalitě a množství,“ potvrdil Jiří Kyjovský, jemuž leží v žaludku i dvojí kvalita potravin.

„My jsme pro třetí kvalitu potravin, ta by byla pro Slovensko a Maďarsko, my bychom si nechali tu druhou. Aby se spotřebovaly zbytky, hrozně se tu plýtvá jídlem,“ potvrdila v České televizi Schejbalová.

Konkurence v blížících se volbách si všiml i šéf hnutí ANO. 

„Občané mi píší, že někdo se tam snaží tvářit jako ANO a nejsme to my. Oni si dělají srandu z toho parlamentu, asi je to baví, já to neumím posoudit,“ okomentoval „konkurenci“ předseda hnutí ANO Andrej Babiš.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 7:46 19. září 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  69
 • Trapas
  27
 • Haha
  21
 • Tvl
  17
 • Cože
  14
 • Sladký
  13
Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat