jít naiDNES.cz

Nejhloupější slogan eurovoleb vyhrává Kate Jacques: Vy nás nepustíte do Tibetu...

Kateřina Bursíková Jacques horuje za práva Tibetu. Bohužel si spíš než hlasy voličů vysloužila všeobecný posměch, podobně jako když před lety neuměla vysvětlit pojem biomasa. | foto: Koláž Expres.czProfimedia.cz

Někdejší poslankyně Strany zelených Kateřina Bursíková Jacques (47) by se velmi ráda zasazovala o práva Česka v Bruselu. „S Čínou jako rovný s rovným. Vy nás nepustíte do Tibetu, my vás nepustíme do Unie,“ hřímá na kandidátce do voleb do Evropského parlamentu. Podivným, nejednoznačným a v mnoha ohledech zavádějícím sloganem si ale zavařila snad ještě víc než ci(n)tátem o biomase.

„Kandiduju do Evropského parlamentu ve volbách 24. až 25. května a v případě zvolení budu usilovat o to, aby celá EU stála za Tibetem, aby nastavila rovné podmínky s Čínou a aby kladla důraz na ochranu životního prostředí v Tibetu,“ slíbila voličům Kateřina Bursíková Jacques.

„S Čínou jako rovný s rovným. Vy nás nepustíte do Tibetu, my vás nepustíme do Unie,“ vzkázala světu a vysloužila si tím víc nechápavých pohledů a úšklebků, než když se před lety zamotala do definice biomasy. Dokonce i její blízcí přátelé mají za to, že tím sloganem přestřelila.

„Pardon, Káťo, ale ten slogan se moc nepovedl,“ vzkázala jí kamarádka, módní návrhářka Martina Navarila Nevařilová. 

„Jestli je je vaše nosné téma pouze Tibet a vztahy s Čínou, tak sorry jako. Máme tu mnohem větší problémy,“ přisadil si další diskutér.

Má se snad Čína začít bát bojkotu svého zboží?

Slova Kateřiny Bursíkové Jacques by si někdo mohl vyložit dokonce i tak, že si Čínská lidová republika zavírá dveře k případnému členství v Evropské unii.

Jiní namítají, že do Tibetu se coby turista, byť s omezením, dostane téměř každý, kdo získá čínské vízum.

Bývalá poslankyně si ale jede svou „tibetskou“ a nedá si nic vymluvit. 

„Jeden z důvodů, proč byl odvolán Jiří Fajt z postu ředitele Národní galerie, může být i tento. Nehleděl na zákaz Hradu a umožnil důstojné uvítání dalajlamy v Praze. To mu Zeman také nemůže zapomenout. Já za to naopak Jiřímu děkuju, byl to nejen pro mě jeden z nejsilnějších zážitků,“ dojala sama sebe.

„Podporovat Tibet pro mě znamená navazovat na to, co započal a rozvíjel Václav Havel,“ jistí se před volbami Kateřina, která dobře tuší, že akcent na Havlův odkaz by jí mohl přihrát cenné politické body a přesvědčit nerozhodnuté. Anebo taky ne...

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 6:11 12. září 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  83
 • Haha
  30
 • Super
  19
 • Cože
  16
 • Sladký
  16
 • Tvl
  16
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Jak skončila Vémolova pohádka o lvech. Végha přitom zatracoval

V rozlehlé O2 areně vypadal tak malý, když se v kleci bezvládně zhroutil k zemi. V tu chvíli se z Karlose Vémoly jindy...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat