Fanoušci Pelíšků pláčou, Kodet se v hrobě obrací: Hrušínský „září“ v předvolební agitce

Starostové a nezávislí (STAN) a TOP 09 to jistě mysleli dobře. V rámci boje o voliče se před volbami do Evropského parlamentu vytasili s klipem, který natočili na motivy nesmrtelné scény z filmu Pelíšky. Do role učitelky zlákali Evu Holubovou (60), která si ji zahrála i v původní verzi. Ani ona bohužel nezachránila výsledný ohňostroj trapnosti a zmaru, o nějž se postaral hlavně Jan Hrušínský (63).

„Rozšířil se nám tady takový nešvar. Děti často používají nesmyslná slovíčka,“ varuje rodiče žáků profesorka Eva Holubová v klipu Starostů a nezávislých, kteří ve volbách do Evropského parlamentu táhnou za jeden provaz s TOP 09.

„Brexit!“ dodává rázně a rodiče ve třídě se začnou významně podivovat.

A odkud tohle přišlo?“ ptá se nechápavě Kateřina Bursíková Jacques.

„Od nás to teda nemaj,“ ohradí se, patřičně šplhounsky, Jiří Pospíšil a v tu chvíli do třídy vchází postava, kterou původně hrál Jiří Kodet. Nově si jeho roli střihl Jan Hrušínský a to se nemělo stát.

Škrobený až prkenný herecký projev, který zřejmě nebyl záměrem, celé dílko katapultoval na cestu do propadliště dějin, kde, doufejme, brzy skončí.

„Dobré odpoledne, hledám proevropskou třídu,“ říká Hrušínský a tváří se při tom, jako by snad spása celého kontinentu záležela na něm. Tím celá šaráda bohužel nekončí.

„Jsem tady správně?“ ptá se.

„Jasně!“ odpoví třída patřičně svazáckým způsobem.

Vrcholem spotu pak má být scéna, v níž věčně naštvaný Kodet švihne jednu holí slizkému učiteli, kterého mistrně zahrál Jaroslav Dušek. I Hrušínský inzultuje vlezlého patolízala režimu, výsledný efekt je bohužel na hony vzdálený tolik oblíbeným Pelíškům.

Z remaku Pelíšků máte jediný pocit a tím je trapnost. Hodně trapnosti...

Fotogalerie


Komentáře

Mohlo by vás zajímat