Iva ze Zlína, která pomohla u Obrnic: Video jsem viděla, mělo by se pouštět!

Iva Sucháčková se stala hrdinkou nehody u Obrnic. | foto: koláž Expres.cz

Před týdnem se jí kompletně změnil život. Jako dobrovolnice totiž zasahovala u Obrnic na Mostecku, kde havarovaly dvě mladé dívky. Svým klidným hlasem se je Iva Sucháčková snažila udržet při vědomí, co nejdéle to jen šlo. Spolujezdkyni se povedlo zachránit, řidička zemřela v nemocnici. Odvážná žena si s odstupem času myslí, že videozáznam strašlivé nehody by se měl šířit dále.

Tragická nehoda u Obrnic je předmětem debat v České republice už týden. Mladá řidička ve čtvrtek večer neukočírovala vůz ve vysoké rychlosti (podle dívek se tachometr vyšplhal až na 140 km/hod, pozn. red.) a nabourala do protihlukové bariéry.

Dopravní nehodu Nikola B. nepřežila. Její spolujezdkyně, která divokou jízdu Volkswagenem natáčela a živě vysílala na Facebooku, žije. Vděčit za to může i Ivě Sucháčkové, ženě, která svým „andělským“ hlasem uklidňovala obě dvě dívky.

K havarovanému autu přispěchala jako první a pomáhala, jak mohla. Strašlivý moment si Iva Sucháčková bude pamatovat do konce života. „Pořád to mám před očima. Je to obrovská tragédie a je mi to moc líto,“ začíná své vyprávění pro Expres žena, která svým klidným hlasem očarovala celou Českou republiku.

„Nehýbejte se, prosím, nemůžete, oni už pro vás jedou, pomůžou vám,“ říká například mladým dívkám Iva Sucháčková ve videu, které obletělo celý svět. „Žádný kurz ale nemám,“ říká hrdinka ze Zlína, která teď každý den dostává vzkazy plné vděku.

"Anděl od silnice“ ale nesouhlasí s názorem matky zesnulé Nikoly B. Ta totiž bojuje za stažení videozáznamu, který se řítí jako lavina po internetu a znázorňuje smrt její dcery. Sucháčková si myslí, že videozáznam by se mazat neměl.

„Sice je mi moc líto pozůstalých, ale na druhou stranu si myslím, že video by se mělo pouštět. I například těm, co přišli o řidičský průkaz,“ uzavírá své povídání pro Expres.cz Iva Sucháčková. Stejný názor jako zlínská hrdinka má i Jan Pechout z BESIPu. Ten prozradil, že video by bylo vhodným materiálem pro začínající řidiče, zejména pro středoškoláky.

ANKETA:

Jste pro, aby se video sdílelo jako odstrašující příklad pro ostatní. Nebo jste proti s ohledem na žal rodiny a pozůstalých?

Řekněte nám svůj názor v diskuzi pod článkem.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:54 10. listopadu 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  17
 • Haha
  9
 • Trapas
  9
 • Cože
  8
 • Sladký
  6
 • Tvl
  6
Komentáře