Tragické video z Obrnic chci pouštět středoškolákům, říká Jan Pechout z BESIPu

Dívky se chlubily, jak velkou rychlostí jely. Byla z toho šílená tragédie. | foto: Facebook

Otřesné video z tragické nehody, kterou nepřežila řidička Nikola B., dost možná uvidí středoškoláci jako odstrašující materiál. O této možnosti se pro Blesk.cz rozpovídal Jan Pechout z BESIPu.

Dvě Nikoly se ve čtvrtek večer proháněly závratnou rychlostí ve Volkswagenu. Zběsilou jízdu po Mostecku si natáčely na mobil a jako živý přenos vše vysílaly na Facebooku. Jelikož se více věnovaly své videotvorbě, tak z původně zábavného videa se stal horor v přímém přenosu.

Mladá řidička Nikola B. neukočírovala svůj vůz a nabourala do protihlukové bariéry. Jednadvacetiletá dívka nehodu nepřežila, její spolujezdkyně měla více štěstí. Děsivý záznam streamu ale rozdělil národ na dva tábory.

Jedni tvrdí, že video by mělo být smazáno kvůli respektu k pozůstalým. Druhá skupina je zase toho názoru, že nahrávka by měla sloužit jako varovný materiál pro začínající řidiče.

Do druhé skupiny se přidává například Jan Pechout z BESIPu. „Pro začínající řidiče, zejména středoškoláky, pořádáme s policií v Ústeckém kraji přednášky a na nich vždy rozebíráme konkrétní nehodu. Letos chci použít tyto záběry,“ řekl pro Blesk.cz

Podle Pechouta by bylo skvělé, kdyby BESIP měl archivní materiál této otřesné události. „Ale bohužel mladí řidiči nás stále zásobují,“ dodal Pechout.

ANKETA:

Jste pro, aby se video sdílelo jako odstrašující příklad pro ostatní. Nebo jste proti s ohledem na žal rodiny a pozůstalých?

Řekněte nám svůj názor v diskuzi pod článkem.


Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:03 7. listopadu 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  18
 • Tvl
  12
 • Haha
  6
 • Sladký
  6
 • Cože
  5
 • Trapas
  5
Komentáře