Iva ze Zlína, která zachraňovala Nikolu: Jako hrdina se necítím. Věřila jsem, že přežije

Iva Sucháčková se stala hrdinkou nehody u Obrnic. | foto: koláž Expres.cz

Už několik dní celé Česko řeší autonehodu u Obrnic. Dvě mladé dívky natáčely divokou jízdu autem, až narazily do protihlukové bariéry. Jedním z dobrovolníků, kteří se snažili dívkám pomoci, byla Iva Sucháčková ze Zlína. Ta svým naprosto brilantním chováním v krizové situaci okouzlila snad všechny, kteří otřesné video viděli. Spousta lidí ji má za hrdinku, žena se tak ale necítí.

Mladá řidička Nikola B. se proháněla ve Volkswagenu se svou kamarádkou Nikolou V. Dívky se rozhodly natáčet divokou jízdu po Mostecku a vše vysílat živě na Facebooku.Po deseti minutách zábavného streamu se video změnilo na horor v přímém přenosu. Nikola B. totiž nezvládla řízení ve vysoké rychlosti (dívky uváděly až 180 km/h, pozn. red.) a vůz skončil v protihlukové bariéře. Řidička Nikola B. nehodu nepřežila, spolujezdkyni Nikolu V. se i díky pomoci dobrovolníků povedlo zachránit.

Jedním z hrdinů internetu je v současné chvíli Iva Sucháčková ze Zlína, která v kritické situaci zachovala naprostý klid a s dívkami komunikovala jako velký profesionál. Její uklidňující hlas je slyšet na videu bezprostředně po havárii, Iva je skloněná nad spolujezdkyní Nikolou a prosí ji, aby se nehýbala.

Žena, která se svým trpělivým postojem stala hrdinkou

„Nehýbejte hlavou, nemůžete,“ utěšuje vyděšenou spolujezdkyni. „Za chvíli budou tady, oni vám pomůžou, nehýbejte se, prosím, naléhá Iva na zraněnou Nikolu V. Dívka naříká a tvrdí, že ji bolí hlava a chce pít. Iva se rozhodne, že ji osvěží hlavu vodou, ale napít jí raději nedá, neví totiž, zda dívka nemá nějaká vnitřní zranění. Nikola V. se neznámé ženy ptá, kdo je. Já su Iva ze Zlína,“ odpovídá Iva v moravském nářečí, „my jsme tady kousek zastavili.“

Po celou dobu, než záchranáři vyprostí dívky z vozu, je Iva ve voze s dívkami a utěšuje alespoň tu, které se dá ještě pomoci.

„Žádný kurz první pomoci nemám, vyskočilo to nějak samo. A hlavně kluci, co tam byli se mnou, měli na telefonu dispečerku ze 112 a radili nám, jak postupovat,“ svěřila se Expresu Iva Sucháčková, které teď píše spousta lidí zprávy plné obdivu.

„Nemám je spočítané, ale je jich mnoho.“

Ivana S. ze Zlína je teď hrdinkou internetu.

Ivana S. ze Zlína je teď hrdinkou internetu.

Zachovala se sice jako statečná žena a mermomocí bojovala o život dvou mladých slečen. Jako hrdinka se ale necítí. „Víte, já si nemyslím, že jsem udělala něco zvláštního. Takhle si myslím, že by zareagovala většina lidí,“ říká Expresu žena, jejíž chování obdivuje mnoho lidí na internetu.

Hrůzu, kterou ve čtvrtek viděla, ale Iva Sucháčková jen tak nezapomene. „Holky byly v bezvědomí, spolujezdkyně se po chvíli probrala. Řidička měla ale díru v krku. I tak jsem samozřejmě věřila, že přežije. Vůbec jsem si nepřipouštěla, že by to mohlo být tak vážné,“ lituje Iva Sucháčková.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:25 7. listopadu 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  390
 • Tvl
  48
 • Cože
  41
 • Sladký
  41
 • Trapas
  33
 • Haha
  28


Komentáře

Expres.cz