Pondělí 17. února 2020, svátek má Miloslava
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Migranti hromadně znásilnili Němku (18): „Nejsme násilníci, chtěla to!“ vykřikoval jeden z nich

  Ve Freiburgu pokračoval soud s jedenácti muži, kteří hromadně znásilnili teprve osmnáctiletou dívku. | foto: Profimedia, koláž Expresu

  V německém Freiburgu pokračuje obří soudní proces s jedenácti muži, až na jednoho Němce migranty, kteří měli v říjnu loňského roku hromadně znásilnit osmnáctiletou dívku. Stalo se tak před místní diskotékou, v nedalekém křoví, kde se muži ve věku 18 až 30 let na zoufale se bránící dívce střídali dvě a půl hodiny. Tentokrát vypovídali vyhazovači z klubu, kteří tvrdí, že si v osudnou chvíli ničeho podezřelého nevšimli. „My nejsme násilníci, ona to chtěla,“ začal během jejich výpovědi křičet jeden z obžalovaných!

  Takový proces minimálně německé město Freiburg nepamatuje. Loni v říjnu podle obžaloby došlo před místní diskotékou k hromadnému znásilnění teprve osmnáctileté dívky, kterou předtím zdrogoval mladý Syřan.

  Právě ten pak svoje kamarády na oběť poslal s tím, že před diskotékou ve křoví leží dívka, která by se „dala znásilnit“. Následně se na ní měli střídat dvě a půl hodiny.

  Před soudem teď stojí jedenáct mužů: osm Syřanů, Alžířan, Iráčan a Němec ve věku 18–30 let. Někteří z nich přímo za znásilnění, jiní za neposkytnutí pomoci. Osm jich je ve vazbě.

  U soudu se v průběhu posledních týdnů a měsíců střídají především svědci, obžalovaní i oběť už vypovídali (psali jsme ZDE a ZDE). Tentokrát to byla dvojice vyhazovačů Björn S. a Fuat Y. Ti oba vypověděli, že v osudnou noc neznamenali nic podezřelého.

  Německá veřejnost má každopádně pochybnosti. První jmenovaný sice měl mít na starosti vnitřek klubu, druhý ovšem hlídal u dveří. A křoví, v němž k hromadnému znásilnění, při kterém se oběť navíc snažila bránit, se nachází pouhých 10 až 15 metrů od nich.

  Ve Freiburgu začal obří proces s cizinci, kteří podle obžaloby hromadně...

  Jeden z obžalovaných

  Fuat, jehož jméno je mimochodem arabského původu, se ovšem brání, že všude okolo postávaly desítky opilých a hlučných lidí, navíc on prý měl v uchu sluchátka, pomocí kterých komunikoval s kolegou.

  Soudce se ho podle serveru Spiegel opakovaně dotazoval, jak si vysvětluje, že neslyšel alespoň výkřiky, které se podle dalších svědků ze křoví ozývaly. Pracovník klubu ale trval na svém.

  Ve Freiburgu pokračuje obří proces s jedenácti migranty, kteří měli dvě a půl...

  Eskorta přivádí jednoho z obžalovaných.

  Když vypovídal jeho kolega, došlo u soudu k netradiční scéně. Björn S. prohlásil, že sice nic podezřelého v osudnou noc nezaznamenal, ale že pokud muži opravdu čin spáchali, pak musí být potrestáni. V tu chvíli se z lavice obžalovaných prudce zvedl muž jménem Alaa A. „Nejsme žádní násilníci! Ona to chtěla, chtěla to,“ začal podle Spiegelu vykřikovat.

  Všichni obžalovaní se už od začátku drží jednotné verze, že dívka po nich sex vyžadovala, dokonce doslova zoufale.

  Ostřílení násilníci

  Během uplynulých soudních jednání se probírala také trestní minulost obžalovaných. A ta je mimořádně pestrá a bohatá.

  Muži byli v minulosti souzeni za nejrůznější zločiny. Patří mezi ně krádeže, poškození majetku, ale třeba i těžké ublížení na zdraví a spousta dalšího.

  Dvaadvacetiletý Syřan Majid H. je dokonce spolu s dalšími dvěma muži obviněn ještě z jednoho hromadného znásilnění. Toho se měl dopustit ve svém bytě v září 2017. Soudní proces ho teprve čeká, a to po skončení toho probíhajícího.

  Fotogalerie

  Premium

  Karlův most je jen most, stěžují si turisté. Kritika nešetří ani další památky

  Do Česka loni přijel rekordní počet turistů. Památky si u nich leckdy vysloužily i bizarní recenze na internetu,...

  Premium

  Podivné zrcadlo z Turnova letí ke Slunci. Česká laboratoř se musela ukázat

  Ke Slunci odstartovala sonda se speciálním zrcadlem pro sledování korony. Vyvinuli jej čeští výzkumníci v Turnově....

  Premium

  Češi bydlí stále častěji ve sklepech. K extrémním řešením je nutí drahé nájmy

  Nedostupné bydlení nutí Čechy ke stále extrémnějším řešením bytové situace. Zejména v největších městech už lidé míří i...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 17. února 2020, svátek má Miloslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz