jít naiDNES.cz

Ve Freiburgu vypovídala oběť hromadného znásilnění. Od násilníků ji drželi dál!

  • Čtrnáctého října 2018 došlo v německém Freiburgu k hromadnému znásilnění.
  • Obětí se stala teprve osmnáctiletá dívka, kterou předtím zdrogoval mladý Syřan.
  • Policie začala postupně zatýkat další a další podezřelé, většinou žadatele o azyl.
  • Obžalobě nakonec čelí jedenáct mužů: osm Syřanů, Alžířan, Iráčan a Němec.
  • Ti měli bezbrannou dívku znásilňovat dvě až tři hodiny.
  • Před nedávnem odstartoval obří a ostře sledovaný soudní proces.
V Německu pokračuje obří proces s jedenácti muži, kteří měli zdrogovat a v křoví před diskotékou hromadně znásilnit teprve osmnáctiletou dívku. Tentokrát, po několika jednáních, vypovídala samotná oběť. Ta musela být umístěna do speciální místnosti, protože by se tváří v tvář útočníkům podle psychiatrů mohla zhroutit. Potvrdila, že ji jeden syrský mladík nejprve znásilnil sám a poté k ní přivolal svoje kamarády.

Jde o jeden z nejsledovanějších procesů v Německu za poslední dobu, město Freiburg zřejmě takový nepamatuje vůbec. Jedenáct mužů, osm z nich syrského původu a po jednom alžírského, iráckého a německého, mělo v říjnu 2018 před diskotékou hromadně znásilnit osmnáctiletou dívku.

Doposud dostalo prostor k výpovědi právě všech jedenáct obžalovaných. Někteří z nich mluvit nechtěli, několik se jich zase nechalo slyšet, že dívka sex s nimi zoufale vyžadovala.

Tentokrát ovšem dostala prostor pro vyjádření sama oběť. Zatímco v případě obžalovaných bylo soudnímu jednání přítomno mnoho novinářů, nyní byla veřejnost vyloučena. Dívka dokonce vypovídala v oddělené místnosti skrz videokameru, aby se s útočníky nesetkala tváří v tvář. Podle psychologů by se totiž mohla v takovém případě zhroutit, mentální následky si ostatně z osudného okamžiku nese dodnes.

Ve Freiburgu začal obří proces s cizinci, kteří podle obžaloby hromadně...

Jeden z obžalovaných cizinců

Podle státního zástupce Thorstena Krappa dívčina výpověď odpovídá důkaznímu materiálu a nepřinesla žádné překvapení.

„Snažila se odpovídat úplně na všechny otázky,“ řekl muž německému Bildu.

Vše zatím nasvědčuje tomu, že syrský migrant Majid H. (22) dívce přimíchal do nápoje extázi, následně ji vylákal před klub a v nedalekém křoví ji znásilnil. Pak se měl vrátit do klubu a říct svým kamarádům, že v křoví leží dívka, s níž by se dalo souložit.

Přesně to nakonec přes odpor oběti udělali, celá událost měla trvat dvě až tři hodiny.

Proces bude pokračovat příští týden, to budou vypovídat svědci z klubu. Soudní jednání jsou naplánována až do prosince a není jasné, kdy bude vynesen rozsudek.

Fotogalerie

Komentáře