jít naiDNES.cz

Dvě a půl hodiny trvající soulož zoufale vyžadovala, tvrdí migrant obviněný ze znásilnění

  • Čtrnáctého října 2018 došlo v německém Freiburgu k hromadnému znásilnění.
  • Obětí se stala teprve osmnáctiletá dívka, kterou předtím zdrogoval mladý Syřan.
  • Policie začala postupně zatýkat další a další podezřelé, většinou žadatele o azyl.
  • Obžalobě nakonec čelí jedenáct mužů: osm Syřanů, Alžířan, Iráčan a Němec.
  • Ti měli bezbrannou dívku znásilňovat dvě až tři hodiny.
  • Před nedávnem odstartoval obří a ostře sledovaný soudní proces.
V německém Freiburgu pokračuje obří proces s jedenácti muži, převážně migranty, kteří v loňském roce před diskotékou dvě a půl hodiny znásilňovali osmnáctiletou dívku. Většina z nich odmítá vypovídat, důkazy každopádně podle soudce hovoří jasně. Výpověď přednesla i kamarádka znásilněné, podle které se dívka po činu sesypala. „Nejdřív mlčela, ale pak mi řekla, že byla znásilněna. Když to vyslovila, zhroutila se,“ popsala dívka.

Událostí číslo jedna je pro německý Freiburg monstrproces s jedenácti muži, kteří měli 14. října loňského roku hromadně znásilnit teprve osmnáctiletou dívku. Jeden z nich ji nejprve zdrogoval na diskotéce, pak ji vylákal před klub a sexuálně na ni ve křoví zaútočil sám. 

Když se vrátil, oznámil svým kamarádům, že venku leží dívka, která by se dala znásilnit. A přesně to pak měli všichni udělat.

Na lavici obžalovaných usedlo osm Syřanů, jeden Alžířan, Iráčan a Němec, všem je 18 až 30 let. Většina z nich odmítá vypovídat, výjimku učinil pouze Timo P., jediný souzený německý občan. Ten se nechal slyšet, že dívka nebyla znásilněna, dvě a půl hodiny trvající soulož prý zoufale vyžadovala.

„Říká se, že jsme na ni zaútočili jako nějaká monstra. Ale ona věděla, co chce,“ prohlásil obžalovaný.

Ve Freiburgu pokračuje obří proces s jedenácti migranty, kteří měli dvě a půl...

Eskorta přivádí jednoho z obžalovaných.

Jenže důkazy hovoří opačně. Hlavní vyšetřovatel případu se nechal slyšet, že se stopy nalezené na místě činu jasně shodují s tím, jak útok popsala oběť. Ta měla být vystavena nejen sexuálnímu, ale i fyzickému násilí. Zoufale se snažila bránit, zmohla se však jen na to, že několik útočníků poškrábala. 

U soudu zazněly dokonce i zvukové záznamy z mobilů, na které si pachatelé znásilnění natáčeli, a v nich je slyšet dívčin pláč.

Ve Freiburgu pokračuje obří proces s jedenácti migranty, kteří měli dvě a půl...

Obžalovaných je jedenáct, pachatelů ale mohlo být více.

U soudu teď vypovídala i kamarádka napadené dívky, která byla v osudný večer na diskotéce s ní. Na čas se prý rozdělily a právě v tu chvíli mělo ke znásilnění dojít. Obě dívky se pak sešly před klubem.

„Nejdřív byla zticha, pak mi ale řekla, že byla znásilněna. Vykřikla a rozplakala se. Když řekla slovo znásilnění, zhroutila se. Další ráno jsem s ní šla na policii,“ popsala dívka.

Ve Freiburgu začal obří proces s cizinci, kteří podle obžaloby hromadně...

Další z obžalovaných cizinců

V obřím procesu, který odstartoval už koncem června, je naplánováno ještě dalších třicet jednání. Hlavním obviněným, tedy mužem, který měl dívku zdrogovat, jako první znásilnit a poté na oběť poslat i zbytek svojí party, je dvaadvacetiletý Syřan Majid H.

Jak bylo zmíněno, obžalobě čelí jedenáct mužů, ve skutečnosti ale pachatelů mohlo být více. 

Fotogalerie

Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Vzestupy a pády Mika Tysona. Dokument zdarma o tom, co ho poslalo až na samé dno

Dokument o životě jednoho z nejslavnějších boxerů na světě, Mika Tysona, si odbyl svou premiéru na prestižním filmovém...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře