jít naiDNES.cz

Přijel z Německa! Bez dokladů! Vyhrožoval smrtí! Policie Afričana viní ze znásilnění dívky (16)

Muž, který měl znásilnit dívku nedaleko Lukavce na Litoměřicku, je ve vazbě. | foto: MAFRA

Cizinec, kterého policie obvinila z úterního znásilnění teprve šestnáctileté dívky nedaleko Lukavce u Litoměřic, neúspěšně žádal o azyl v Německu. Uvedla to státní zástupkyně Kateřina Doušová, jejíž úřad případ dozoruje. Soud muže, který s nikým nekomunikuje, odpoledne poslal do vazby.

Cizince poslal soud do vazby kvůli obavám, že by mohl utéct. „Je to osoba bez zázemí, bez dokladů a v pohybu. Je nezbytné ho takto zajistit,“ uvedl soudce Miroslav Kureš. Afričan, jemuž hrozí od dvou do deseti let, se soudcem příliš nekomunikoval. 

V jednací síni byl přítomný tlumočník, který ovládá několik jazyků. „Moc se nevyjadřoval. Začal v arabštině, končil ve francouzštině,“ uvedl soudce. Muž se podle něj k činu nejdříve přiznal, později uvedl, že nic neudělal.

„Řekl, že nechce do vězení, takže to musíme brát tak, že stížnost podal. Ta nemá odkladný účinek, takže bude ve vazbě. Stížností se bude zabývat krajský soud,“ dodal Kureš s tím, že podezřelý, který dívce ukradl mobil, nakonec řekl, že chce do Francie.

V Německu muž při podání žádosti mluvil anglicky, arabsky a německy. „V žádosti o azyl neuvedl zemi svého původu. Z rejstříku trestů také víme, že byl v krátkém výkonu trestu. Zároveň proti němu bylo zahájeno stíhání i za násilné trestné činy,“ řekla iDNES.cz státní zástupkyně Kateřina Doušová.

Podle informací deníku MF DNES je mužem devětadvacetiletý Abdallah Diallo, jenž pochází z Libye nebo Mali. Na opuštění Německa měl dva roky a v úterý ho pustili z vězení. Podle německých úřadů nemohl být deportován zpět do své vlasti, protože u sebe nemá doklady. 

Nebyl deportován ani do České republiky a přišel sem z vlastní iniciativy. V Německu byl odsouzen k trestu odnětí svobody v délce 46 dnů kvůli jízdě načerno a vyhrožování sociálnímu pracovníkovi, na něhož křičel, že ho zabije.

Fotogalerie

Komentáře