jít naiDNES.cz

Dostat se do Česka? Pro migranty brnkačka! Šándor komentuje znásilnění české dívky

Andor Šándor Expresu popsal, jak se africký migrant vyhoštěný z Německa mohl dostat do Litoměřic. | foto: Koláž Expresu

V úterý za bílého dne v obci Lukavec na Litoměřicku znásilnil šestnáctiletou dívku africký migrant, který byl podle prvních zpráv dokonce vyhoštěn z Německa. Vrhl se na ni na tamním poli. Česká veřejnost nad tímto činem kroutí hlavou. Podle bezpečnostního analytika Andora Šándora (61) to pro migranta nebyla žádná složitost.

Podle Andora Šándora je pro uprchlíky velice jednoduché pohybovat se po Evropě.

„Dostat se sem mohou velmi snadno, protože jsme v schengenském prostoru a ta hranice není nikým a ničím kontrolována. To je největší problém migrace. Mohou sem takto jednoduše přicestovat a může se pak stát to, co se stalo,“ řekl renomovaný specialista.

Česká republika podle Šándora na tento čin nemůže reagovat. Jedinou možnou reakcí by byla obnova hranic a zrušení Schengenu. „Osobně si ale nemyslím, že by to bylo adekvátní,“ míní Šándor.

Podle bezpečnostního experta se nedá vyloučit, že podobných případů bude přibývat. 

„Problém je, že Německo není schopné zajistit, aby se ten vyhoštěný člověk skutečně vrátil do země, odkud přišel,“ říká zkušený analytik, který také poradil ženám, jak se vyhýbat kontaktu s podobnými agresory.

„Vyhýbejte se místům, kde nikdo není a nemůže vám případně pomoci. Zde je míra nebezpečí větší než jinde. Ženy by neměly chodit nikde samy. U nás ale neznásilňují jen migranti, nechci, aby to vyznělo, že pokud se někdo dopustí znásilnění, tak je to migrant. Všude budou vždy žít lidé, kteří k sexu potřebují násilí anebo nemají jinou možnost než to udělat takto. Znásilnění tu byla, jsou a budou,“ poznamenal Šándor.

Na závěr bezpečnostní analytik rozebral možnosti dopravy. 

„Pěšky asi moc z nich nechodí. Snaží se využívat všech možných prostředků. Jezdí v nákladních autech, a dokonce jsou zde skrytí, aby je třeba ani řidič neviděl. Jde o organizované skupiny, které za pašování dostávají zaplaceno. Posouvají se z Balkánu. Než Orbán oplotil hranice, tak migranti chodili zelenými hranicemi. My jsme ale tranzitní země a pořád platí, že u nás nechtějí žít trvale,“ zakončil svůj pohled na problematiku spojenou s migrací Šándor.

Africký migrant, který na poli znásilnil teprve šestnáctiletou Češku, je již v rukou zákona. V brzké době bude obviněn a bude proti němu zahájeno trestní stíhání.

Fotogalerie

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Komentáře