Turisté, táhněte domů! Jih Evropy zuří kvůli náporu lidí, co na to cestovky?

Itálie plošně zakazuje selfie tyče. | foto: Profimedia.cz

Jižní země jako Itálie, Chorvatsko, Španělsko nebo Řecko se potýkají s masivním přívalem turistů, který je větší, než dovedou státy zvládat. Co za tím stojí? Může za to fakt, že do mnoha destinací se turisté momentálně bojí jezdit z obav z terorismu?

Ve Španělsku a Itálii dochází k masivním protestům vůči přívalům turistů, kteří do země neustále proudí ve stále větší míře. Objevily se dokonce nasprejované nápisy typu „Turisté, běžte domů, nebo umřete!“ Světová organizace cestovního ruchu již klade důraz na to, aby místní úřady přišly s řešením, jak komplikovanou situaci ohledně poněkud zdivočelého cestovního ruchu zvládnout.Podobná je situace také v Řecku a Chorvatsku, ačkoli se zatím obešla bez masivních demonstrací. Jaký vliv má na tento příliv turistů momentální bezpečnostní situace v řadě jiných, dříve oblíbených destinacích?

Cestovní kancelář Blue Style zaznamenala především nárůst turistů v Řecku a Turecku. Proč se domnívají, že tomu tak je?

„Řecko je země, která je oblíbená především kvůli gastronomii a rovněž je vyhledávaná lidmi, kteří se obávají jet do arabských zemí. Z toho důvodu byl o něj letos enormní zájem. Turecko je sice arabská země, ale kvalita služeb se tam za poslední dobu velice zlepšila, a proto nyní lidé tyto zájezdy houfně nakupují, protože jiné destinace již jsou často vyprodané. Ve Španělsku a Itálii byl nárůst patrný také, nicméně se nespecializujeme na tyto zájezdy, proto to tolik neposoudíme,“ uvedlo tiskové oddělení kanceláře.

Cestovní kancelář Exim Tours uvedla, že zájezdy do Španělska, Itálie a zmiňovaného Řecka jsou letos opravdu kurzu a byly beznadějně vyprodány již v tzv. „first minute“. Cestovní kancelář to považuje za následek módní vlny.

Pokud se však jedná o módní vlnu, něco ji muselo způsobit. A pokud tyto destinace momentálně válcují i dříve tolik módní Egypt, minimálně to napovídá, že souvislost s bezpečnostní situací není vůbec vyloučená...

Fotogalerie


Komentáře